Класичний фаховий коледж СумДУ

Сфера діяльності випускника та працевлаштування ТСУ

Спеціальність 133. Галузеве машинобудування (освітня програма «Технологія обробки матеріалів на верстатах і автоматичних лініях»)

У структурі промисловості України найбільшу питому вагу мають галузі важкої індустрії, зокрема машинобудування. Машинобудування – це одна з галузей переробної промисловості, що об’єднує організації з розроблення, виготовлення й ремонту засобів виробництва та знарядь праці, транспортних засобів, електричної та електронної апаратури, електроустаткування, оборонної продукції. На сьогоднішній день у машинобудуванні зосереджено третину промислово-виробничих фондів і майже половину виробничого потенціалу країни. Від стабільного функціонування підприємств цієї галузі в сучасних умовах господарювання залежать стан та рівень розвитку економіки України. Тому актуальною задачею є підготовка спеціалістів для машинобудівного комплексу з метою його подальшого розвитку.

Випускник може обіймати посади: механік; механік виробництва; механік дільниці; механік з ремонту устаткування; механік-налагоджувальник; технік з автоматизації виробничих процесів; технік з експлуатації та ремонту устаткування; технік з інструменту; технік з механізації трудомістких процесів; технік-конструктор (механіка); технік-технолог (механіка).

 

Спеціальність 073. Менеджмент (освітні програми «Організація виробництва»)

Проблема підготовки керівників нижчої та середньої ланок управління для виробничої сфери економіки України була і залишається особливо актуальною спеціальність 073. Менеджмент (освітні програми «Організація виробництва») забезпечує ґрунтовну фундаментальну підготовку майбутніх фахівців в галузі управління та адміністрування. Так, під час навчання акцент робиться на здобутті спеціалізованих фактологічних та теоретичних знань з управління організацією, ідентифікації та використанні інформації для прийняття рішень у звичних умовах з елементами непередбачуваності, аналізі та застосуванні положень нормативно-правової бази, невід’ємно пов’язаної з управлінською діяльністю.

Випускник може обіймати посади: організатор із постачання, організатор із збуту; інспектор з кадрів; організатор із персоналу; фахівець із найму робочої сили; помічник керівника підприємства (установи, організації); помічник керівника виробничого підрозділу, помічник керівника іншого основного підрозділу; помічник керівника малого підприємства без апарату управління.

Випускники відділення мають можливість продовжити навчання на початковому (короткому циклі) та першому (бакалаврському) рівнях вищої освіти відповідного або спорідненого спеціальності профілю у закладах освіти вищого рівня, а саме:

  • Сумському державному університеті;
  • Національному технічному університеті України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського»;
  • Українському державному університеті залізничного транспорту;
  • Національному авіаційному університеті;
  • Київському національному економічному університеті імені Вадима Гетьмана та ін.