Класичний фаховий коледж СумДУ

Сучасність

Класичний фаховий коледж – це сучасний заклад фахової передвищої освіти, де навчаються за денною та заочною формами навчання більше тисячі студентів, яким надається вибір широкого спектру освітньо-професійних програм за такими актуальними на ринку праці спеціальностями, як менеджмент, електроніка, комп’ютерна інженерія, геодезія та землеустрій, галузеве машинобудування, будівництво та цивільна інженерія, професійна освіта, фізична культура і спорт. Класичний фаховий коледж пропонує підготовку за освітнім ступенем бакалавра і молодшого бакалавра та освітньо-професійним ступенем фахового молодшого бакалавра.

 

Коледж має належну матеріально-технічну базу, яка налічує 65 навчальних аудиторій та лабораторій, 6 цехів у навчальних майстернях, дослідницькі лабораторії геліоенергетики, фізики тонких плівок, локалізації вибухів, будівельного матеріалознавства, конструювання засобів автоматизації, web-технологій та педагогічних інновацій,   численні локації за інтересами. Власні сервери, розгалужена мережа передачі інформації, навчально-методичні кабінети, які оснащені необхідною комп’ютерною, мультимедійною технікою та проєкційним обладнанням, дозволяють активно впроваджувати дистанційні методи навчання.

Запорукою високої якості підготовки майбутніх фахівців є потужний кадровий потенціал освітнього закладу. Нині – це 86 педагогічних працівників, серед яких – 21 кандидат наук, 7 доцентів, 1 професор, 3 Відмінники освіти України, Заслужений працівник освіти, Заслужений тренер України, Заслужений працівник фізичної культури і спорту України, 51 спеціаліст вищої категорії. 

Висока якість освіти неможлива без її поєднання з науково-дослідною роботою. Зокрема, вже стали традиційними щорічні науково-методична конференція «Транспортна та будівельна галузі: тенденції розвитку та стратегічні ініціативи»; науково-методична конференція викладачів, співробітників та студентів «Освіта і наука: актуальні питання», Всеукраїнська науково-практична інтернет-конференція молодих учених, аспірантів, студентів, учнів «Перший крок у науку: Конотопські наукові студії». На базі коледжу діє Школа молодого науковця та Школа гарантів освітніх програм. 

Серед здобувачів освіти – стипендіати голови Сумської обласної адміністрації, неодноразові призери Всеукраїнських інтернет-олімпіад, Всеукраїнських олімпіад з біології, математики, конкурсів фахового спрямування та студентських наукових робіт, міжнародних конкурсів вокалістів, Всеукраїнського конкурсу авторської прози і поезії «Яwriter», Євровікторини від представництва ЄС в Україні, Всеукраїнського турніру «Управлінські перегони», всеукраїнських змагань з радіоелектронного конструювання, численних конкурсів мистецтв різних рівнів, учасники міжнародних студентських наукових конференцій тощо.

У партнерстві з благодійним фондом «Відень» у рамках проєкту «Коло друзів» коледж співпрацює з міжнародними благодійними організаціями Welthaus Dioezese Graz-Seckau (м. Грац, Австрія) та Карітас-Австрія (м. Відень, Австрія). Набуття міжнародного досвіду реалізується через участь в онлайн-стажуваннях, міжнародних програмах підвищення кваліфікації тощо.

Спортивний клуб коледжу «Плеяда» має багаторічні високі результати. Серед здобувачів освітнього закладу – 4 майстри спорту України, чемпіони й призери міських, обласних змагань та чемпіонатів України з настільного тенісу, лижних гонок, греко-римської боротьби, Кубку України з шотокан карате-до, лижних гонок, ігрових видів спорту, гирьового спорту, спортивної радіопеленгації та стрільби.

Невід’ємною складовою освітнього процесу в коледжі є організація дозвілля студентської молоді, гурткова робота, участь у клубах та об’єднаннях за інтересами. Серед них – клуби з вивчення іноземної мови «LINGUACAT», дискусійний клуб «Погляд», клуб «Соціальне волонтерство», декоративно-ужиткового мистецтва «Made in Ukraine», вокально-інструментальної гри, професійної майстерності, гурток «Конструювання на Arduino», аеробіки та хореографії, вокальний гурток «Елегія», Клуб робототехніки, автошкола та ін. Більшість об’єднань працює в межах проєкту «Коло друзів», що реалізується за співпраці з благодійним фондом «Відень».

На базі коледжу функціонує ГО «Молодіжна організація студентів «Новий час», яка опікується вирішенням соціальних проблем молоді та захисту її прав. Це майданчик апробації ідей громадянського виховання, школа підготовки лідерів. Новочасівцями ініційовано та реалізовано чимало соціально значущих культурно-просвітницьких акцій та проєктів для студентської молоді міста.

Бібліотечно-інформаційний комплекс і музеї коледжу – важливі просвітницькі структурні підрозділи коледжу, які мають унікальні експонати позаминулого століття.

Заклад вирізняється своїм соціальним іміджем, акцентуючи увагу на патріотичному вихованні молоді. В умовах збройної агресії у 2023 році цей спектр діяльності став більш змістовним. Коледжани згуртувалися і разом наближають перемогу, працюючи у створених волонтерських пунктах, допомагаючи як переселенцям, так і захисникам незалежності та цілісності України.

Гордість коледжу – його випускники, які своєю працею, вірністю обраній спеціальності створюють його ім’я, імідж, продовжують виплекані традиції. Багато з них досягли значних професійних успіхів  в різних галузях, є керівниками провідних підприємств та установ України, захистили дисертації та стали науковцями.

За вагомий внесок у розвиток вітчизняної освіти, впровадження інноваційних технологій в освітній процес, значні успіхи в підготовці висококваліфікованих фахівців колектив коледжу нагороджено Грамотою Верховної Ради України та медаллю «За заслуги перед українським народом».

Авторитет Класичного фахового коледжу Сумського державного університету зростає з кожним роком, і в часи, коли система освіти в державі проходить процес трансформації та випробувань, коледж і його колектив стоять на порозі змін, реформування, пошуку та звершень.