Класичний фаховий коледж СумДУ

Сфера діяльності випускника та працевлаштування відділення ТБ

Спеціальність 192. Будівництво та цивільна інженерія

Освітня програма «Будівництво, обслуговування і ремонт залізничних колій»

        Залізничний транспорт – одна з базових галузей економіки. Стабільне та ефективне функціонування залізничного транспорту є необхідною умовою для забезпечення обороноздатності, національної безпеки і цілісності держави, підвищення рівня життя населення. Залізничний транспорт являє собою виробничо-технологічний комплекс підприємств залізничного транспорту, що призначений для забезпечення потреб суспільного виробництва та населення країни в перевезеннях у внутрішньому та міжнародному сполученнях,  надання інших транспортних послуг усім споживачам без обмежень за ознаками форми власності та видів діяльності. Від стабільного функціонування підприємств цієї галузі в сучасних ринкових умовах господарювання залежать стан і рівень розвитку економіки України. Тому першочерговим завданням є підготовка спеціалістів-залізничників для підприємств залізничного транспорту з метою його подальшого розвитку.

           Випускник може обіймати посади: виконавець робіт; майстер будівельних та монтажних робіт; інженер в галузі цивільного будівництва; інженер-проектувальник; інженер з охорони праці; технік-будівельник; технік з нормування праці.

 

Освітня програма «Будівництво, експлуатація і ремонт автомобільних доріг та аеродромів»

Автомобільні дороги та аеродроми є основою створення потужної інфраструктури, яка поступово стає фундаментом для розвитку країни. Функціонування будь-якої галузі залежить від наявності та стану доріг. Пряме призначення автошляхів – безперервне, безпечне та зручне перевезення пасажирів і вантажів. Автошляхи та аеродроми дають можливість подорожувати, допомагають рятувати життя. Автомобільні дороги є елементом автоспорту. Тому основне завдання – підготовка фахівців, які в майбутньому будуть приймати рішення щодо розв’язання проблем з ремонту доріг та сезонного утримання, проблем заторів. Також дорожники займаються проектуванням і будівництвом нових автошляхів та аеродромів. Усе це забезпечує безперебійне пересування автомобільними дорогами по країні та за кордоном.

           Випускник може обіймати посади: начальники (інші керівники) та майстри дільниць (підрозділів) у будівництві; технік-будівельник: доглядач будови, кошторисник, технік-будівельник, технік-будівельник (дорожнє будівництво), технік-доглядач, технік-лаборант (будівництво), технік-проектувальник, технік-технолог (виробництво будівельних виробів і конструкцій); креслярі: технік-конструктор, кресляр-конструктор.

 

Випускники відділення мають можливість продовжити навчання на початковому (короткому циклі) та першому (бакалаврському) рівнях вищої освіти відповідного або спорідненого спеціальності профілю у закладах освіти вищого рівня, а саме:

  • Сумському державному університеті
  • ВСП Класичний фаховий коледж
  • Українському державному університеті залізничного транспорту
  • Дніпровському національному університеті залізничного транспорту. академіка     В. Лазаряна
  • Київському інституті залізничного транспорту Державного університету інфраструктури та технологій;
  • Харківському національному автомобільно-дорожньому університеті;
  • Харківському національному університеті міського господарства ім. О.М.Бекетова;
  • Національному транспортному університеті;
  • Сумському національному аграрному університеті