Сфера діяльності випускника та працевлаштування ББСЗ

Спеціальність 192. Будівництво та цивільна інженерія

(освітня програма «Будівництво та експлуатація будівель і споруд»)

На сьогоднішній день будівельна галузь є однією з найбільш змістовних і масштабних, виходячи з кількості залучених до виробничого процесу людей. Нині в будівельній галузі наявні зміни у змісті й характері праці, а саме: поява нових виробництв, постійне оновлення будівельних матеріалів, інструментів, технологій, поява нових зразків продукції, збільшення потреби у висококваліфікованих робітниках, інтеграція наявних професій, збільшення частки розумової праці, органічне поєднання функцій фізичної і розумової праці, підвищення культурного рівня працівника. В Україні вже є помітними тенденції до заміни в будівельному виробництві традиційних технологій і матеріалів прогресивними.

Від стабільного функціонування підприємств будівельної галузі в сучасних умовах господарювання залежать стан та рівень розвитку економіки України. Тому актуальною задачею є підготовка кваліфікованого робітника-будівельника, який має високий рівень освіти, досконало володіє науково-технічними та економічними основами виробництва, має високий інтелектуальний, духовний, фізичний розвиток, виявляє творче ставлення до праці.

Випускник може обіймати посади: майстер дільниць (підрозділів) у будівництві, кошторисник, технік-будівельник, кресляр, технічний фахівець в будь якій іншій галузі фізичних наук і техніки.

Спеціальність 193. Геодезія та землеустрій

(освітня програма «Землевпорядкування»)

Сутність професії «землевпорядник» відображена у самій назві, яка складається зі сполучення слів «впорядкування» та «земля». Діяльність такого фахівця спрямована на виконання заходів із впорядкування землі з метою подальшого ефективного її використання та охорони. Спеціалісти-землевпорядники вкрай потрібні на завершальному етапі проведення земельної реформи, щоб найефективніше використовувати землю і не тільки обліковувати її кількість, а й здійснювати якісну, грошову і економічну оцінку.

Спеціальність 193. Геодезія та землеустрій (освітня програма «Землевпорядкування») забезпечує ґрунтовну фундаментальну підготовку майбутніх фахівців в галузі геодезії та землеустрою. Так, під час навчання акцент робиться на теоріях і концепціях розвитку геодезії та землеустрою, які визначають тенденції і закономірності функціонування ринку землі в аграрного сектору економіки України.

Тому актуальною задачею є підготовка спеціалістів для аграрного комплексу України з метою його подальшого розвитку.

Випускник може обіймати посади: технік-землевпорядник; технік-геодезист; технік-картограф; кресляр; копіювальник технічної документації; технічний фахівець в інших галузях геодезії та землеустрою.

Випускники відділення мають можливість продовжити навчання на початковому (короткому циклі) та першому (бакалаврському) рівнях вищої освіти відповідного або спорідненого спеціальності профілю у закладах освіти вищого рівня, а саме:

  • Сумському державному університеті: https://sumdu.edu.ua/uk/
  • Українському державному університеті залізничного транспорту: https://kart.edu.ua/
  • Сумському національному аграрному університеті: https://snau.edu.ua/
  • Національному транспортному університеті: http://www.ntu.edu.ua/
  • Національному університеті міського господарства ім. О.М. Бекетова: https://www.kname.edu.ua/
  • Київському національному університеті будівництва та архітектури: https://www.knuba.edu.ua/
  • Національному університеті біоресурсів і природокористування України: https://nubip.edu.ua/
  • Національному авіаційному університеті: https://nau.edu.ua/