Класичний фаховий коледж СумДУ

Історія відділення Будівництво будівель і споруд та землевпорядкування

У вересні 1966 року у Конотопському будівельному технікумі транспортного будівництва, який був на той час підпорядкований Міністерству транспортного будування СРСР, створено спеціальність «Промислове ти цивільне будівництво».

Саме з цього моменту розпочалася історія відділення, яке сьогодні має назву «Будівництво будівель і споруд та землевпорядкування».

Набір студентів відбувався на денне відділення на базі 8 та 10-11 класів. З 1966 по 1984 рок відділення «Промислове та цивільне будівництво» очолював Швидченко Іван Петрович. У 1984 році очолював відділення Жерепа Михайло Миколайович, а з 1985 по 2017 роки беззмінним завідувачем відділення був Рябик Анатолій Васильович.

З першого дня існування відділення його викладачі докладають усіх зусиль, щоб навчальні дисципліни, які вивчаються студентами, формували випускників не тільки як кваліфікованих фахівців, а і як всебічно освічених та культурних людей. На сьогодні приділяється належна увага освоєнню та застосуванню комп’ютерних технологій в архітектурному проектуванні, містобудівному та ландшафтному проектуванні.

Досвідчені, високопрофесійні викладачі Анатолій Васильович Рябик, Світлана Володимирівна Рудиця, Ольга Тимофіївна Клименко, Наталія Михайлівна Гуц, Тамара Миколаївна Заболотня, Руслана Вікторівна Кузько, Геннадій Глібович Колесников, Олена Володимирівна Данильченко, Олександр Леонідович Кузько, Юлія Вікторівна Сахнюк, Олексій Геннадійович Колесников, Людмила Олександрівна Вавілова, Олексій Ігорович Тоценко, Олександр Анатолійович Забіяка забезпечують повний цикл навчального процесу.

Особливий акцент зроблено на формування креативної особистості та підготовку фахівця, здатного проектувати об’єкти архітектури та містобудування на основі творчого пошуку архітектурного рішення. Викладацьким складом відділення створено всі умови, щоб максимально наблизити навчання до виробничих умов за допомогою виробничих практик, участі в будівельних загонах, численних екскурсій на будівельні об`єкти та різноманітні спеціалізовані виставки.

Студенти спеціальності 192. Будівництво та цивільна інженерія, які здобувають освіту за освітньо-професійною програмою «Будівництво та експлуатація будівель і споруд» отримують необхідні знання для проектування, створення, експлуатації, зберігання й реконструкції будівельних об’єктів і систем, а також у сфері архітектури та будівництва; державного управління на рівні районів, міст і внутрішньоміських районів; колективних, громадських та особистих послуг. Вони володіють необхідними знаннями в області новітніх та енергозберігаючих технологій створення ефективних конструкцій, виробів і матеріалів для будівельно-монтажних робіт та реконструкції будівельних об’єктів з урахуванням тенденцій раціонального природокористування й збереження довкілля.

У 1997 році, згідно з Постановою Кабінету Міністрів та наказу «Про реформування мережі вищих навчальних закладів, підвідомчих Міністерству освіти на базі будівельного та електромеханічного технікумів м. Конотоп створено Конотопський Політехнічний технікум.

У 2001 році Конотопський Політехнічний технікум став структурним підрозділом Конотопського інституту Сумського державного університету.

В 2013 році було відкрито спеціальність 193 Геодезія та землеустрій (освітньо-професійна програма «землевпорядкування»). Цього ж року відбувся перший набір студентів. Підготовка фахівців землевпорядної спеціальності спрямована на оволодіння знаннями щодо організації ефективного використання земель та їх охорони, контроль за дотриманням земельного законодавства, складання проектів міжгосподарського землеустрою з економічним обґрунтуванням, ведення земельно-облікової документації, проведення заходів землеустрою тощо.

З 2017 року відділення очолює Бандурка Людмила Вікторівна – перша жінка-керівник на цій спеціальності, викладач вищої категорії з великим досвідом керівництва відділом довузівської підготовки.