Спеціальність 192 – «Будівництво та цивільна інженерія»

Будівництво є галуззю, зростання в якій свідчить про економічний та соціальний розвиток у країні. Саме тому спеціальності надається державна підтримка шляхом внесення до переліку спеціальностей, яким надається спеціальна підтримка [Наказ МОН № 1285 від 11.10.2019 р.]. Це, у свою чергу, детермінує актуалізацію потреби у підготовці молодших бакалаврів будівництва та цивільної інженерії у північно-східному регіоні України. Оперативна відбудова об’єктів, зруйнованих унаслідок повномасштабного російського вторгнення суттєво актуалізує потребу в інженерах-будівельниках. Професія інженера-будівельника – це завжди актуальна, високооплачувана, динамічна та цікава професія.

Метою освітньо-професійної програми є підготовка ринково-орієнтованих фахівців, які мають спеціалізовані фактологічні та теоретичні знання у сфері архітектури та будівництва; вміють виконувати складні задачі у спеціалізованих сферах професійної діяльності.

Характерними особливостями освітньо-професійної програми є підготовка будівельника з креативним способом мислення, здатного до адаптації та дії у звичних умовах з елементами непередбачуваності, проводити аналіз конкретних та абстрактних проблем в управлінні будівельними та експлуатаційними процесами, застосовувати засвоєні знання та набуті навики у спеціалізованому контексті.

Термін навчання

1 рік 10 місяців на базі повної загальної середньої освіти;

на базі освітньо-кваліфікаційного рівня «молодший спеціаліст» та/або вищої освіти заклад фахової передвищої освіти має право визнати та перезарахувати кредити ЄКТС, отримані в межах попередньої освітньої програми підготовки молодшого спеціаліста та/або підготовки бакалавра/магістра, обсягом не більше ніж 60 кредитів ЄКТС.

Ступінь вищої освіти та назва кваліфікації

Молодший бакалавр будівництва та цивільної інженерії

Рівень вищої освіти

Початковий рівень (короткий цикл)

Освітньо-професійна програма передбачає практичну підготовку здобувачів освіти на базі підприємств, установ та організацій (з якими коледж співпрацює на договірних засадах) та забезпечує формування соціальної складової особистості майбутнього фахівця, цілком адаптованого до соціально-психологічних реалій сучасного суспільства.

  • Товариство з обмеженою відповідальністю “Євробуд ОД”;
  • ФОП “Семеренко Дмитро Віталійович”;
  • ФОП “СТБ-МОНОЛІТ”;
  • ТОВ «УкрСпецПроєкт»;
  • ТОВ “Конотопський завод “Буддеталь”;
  • Відділ містобудування та архітектури КМР
  • ПФ Будтехсервіс
  • ТОВ “ЖЕД “ПІВДЕННА”
  • ТОВ «Ремсервіс»
  • ДП “УКРСІВЕРБУД” ЗАТ “ДСК”
  • інші

Випускник може займати первинні посади:

– 3112 Технік-будівельник: доглядач будови, кошторисник, технік з архітектурного проектування, технік-будівельник, технік-дизайнер (будівництво), технік-доглядач, технік-лаборант (будівництво), технік-проектувальник, технік-теплотехнік (будівництво), технік-технолог (виробництво будівельних виробів і конструкцій);

– 3118 Креслярі: технік-конструктор, кресляр-конструктор;

– 3119 Інші технічні фахівці в галузі фізичних наук та техніки: інструктор з експлуатаційних, виробничо-технічних та організаційних питань; технік з нормування праці; технік з підготовки виробництва; технік з підготовки технічної документації, технік з планування.

Згідно з International Standard Classification of Occupations 2008 (ISCO-O8):

– gr. 3112 Civil engineering technicians: building inspector, clerk of works, civil engineering technician, geotechnical technician, surveying technician;

– gr. 3118 Draughts persons: technical illustrator;

– gr. 3119 Physical and engineering science technicians not elsewhere classified: engineering technician (production), time and motion study technician, quantity surveying technician.

– gr. 3123 Construction Supervisors.