Спеціальність – 017 «Фізична культура і спорт»

Фізична культура і спорт – це сфери людської діяльності, пов’язані з розвитком фізичної досконалості людини, важливий чинник збереження і зміцнення здоров’я та культури людини, засіб спілкування, активного дозвілля та альтернатива шкідливим звичкам і залежностям.

Освітня програма молодшого бакалавра фізичної культури і спорту базується на загальнонаукових результатах із врахуванням сьогоднішнього стану розвитку фізичної фізкультури і спорту, у рамках яких можлива подальша професійна та наукова кар’єра.

Актуальність спеціальності «Фізична культура і спорт» та потреба в таких кадрах обумовлена незадовільним станом рівня здоров’я населення України, а також недостатньою фізкультурно-оздоровчою, спортивно-масовою, реабілітаційною роботою в усіх ланках виробничо-соціальної сфери, недостатньою пропагандою фізкультурно-оздоровчої роботи серед населення, нераціональним використанням оздоровчих можливостей навколишнього середовища.

Програма спеціалізується на формуванні та розвитку професійних компетентностей у сфері фізичної культури і спорту у майбутніх фахівців, здатних на високому професійному рівні здійснювати освітню та фізкультурно-оздоровчу діяльність серед різних груп населення.

Навчання за освітньою програмою спеціалізація «Фізична культура і спорт» спрямована на оволодіння фундаментальними знаннями і практичними навичками, які здатні розв’язувати складні спеціалізовані завдання та практичні проблеми в процесі професійної діяльності у сфері фізичної культури і спорту.

Освітньо-професійна програма є студентоцентрованою. Здобувачі вищої освіти освітньо-професійної програми 017 «Фізична культура і спорт» мають можливість формувати свою індивідуальну траєкторію навчання, яка включає в себе:

– вільний вибір навчальних дисциплін, представлених у вибірковій частині освітньо-професійної програми;

– участь у формуванні індивідуального навчального плану;

– індивідуальний вибір способу вивчення навчальної дисципліни – традиційна форма, онлайн навчання;

– індивідуальний вибір тематики курсової роботи;

– можливість взяти участь у програмах внутрішньої та міжнародної мобільності, в тому числі віртуальних академічних обмінів;

– можливість перезарахування результатів навчання за результатами вивчення масових онлайн курсів, неформальної освіти;

– вільний вибір місць проходження практики;

– можливість переходу на індивідуальний графік навчання.

Випускники після закінчення навчання за освітньою-професійною програмою можуть працювати в державних, громадських, приватних спортивних клубах, спортивно-оздоровчих комплексах і спортивних базах, навчально-тренувальних центрах, спеціалізованих дитячо-юнацьких школах, закладах освіти, та здатні займати первинні посади.