Європейський день протидії торгівлі людьми

18 жовтня відзначається Європейський день протидії торгівлі людьми. Ця дата була започаткована 2007 року Європейським парламентом як день консолідації діяльності з підвищення рівня обізнаності щодо феномену торгівлі людьми, небайдужості громадськості до цього явища та візуалізації проблеми на глобальному рівні.

Торгівля людьми – це сучасна форма рабства, яка передбачає вербування, транспортування, передачу, приховування людей з метою експлуатації. Форми торгівлі людьми можуть бути різноманітними: примусова праця, сексуальна експлуатація, вилучення органів, жебракування тощо. Потрапити до рук торгівців людьми може кожен, незалежно від віку, статі, рівня освіти чи соціального статусу. Постраждалі можуть зазнавати фізичних, психологічних та сексуальних травм. Часто є ізольованими від суспільства і не мають можливості звернутися за допомогою, а після звільнення стикаються з упередженням і дискримінацією. Ніхто не застрахований від цієї загрози. Її можна уникнути тільки знаючи про цей ризик і знаючи, як себе захистити.

З метою підвищення рівня обізнаності щодо проблеми торгівлі людьми у Класичному фаховому коледжі СумДУ проведено різноманітні заходи. Зокрема, для здобувачів освіти ІІ–ІІІ курсів – інформаційні сесії в межах проєкту «Підвищення обізнаності вразливої молоді щодо безпечної міграції та працевлаштування в умовах війни», що реалізується ГО «Всеукраїнський громадський Центр «Волонтер» за підтримки Міжнародної організації з міграції (МОМ) за фінансування Державного департаменту США. Здобувачі освіти дізналися, що таке торгівля людьми та як не потрапити у ризиковані ситуації, пов’язані з міграцією, навчанням та працевлаштуванням за кордоном, що є досить актуальним питанням сьогодні. Провели заняття тренерки проєкту Юлія БІБІК, Олена ЮРЧЕНКО, Алла ШВИДКА.

Також учасникам освітнього процесу коледжу було запропоновано ознайомитись з інформаційними роликами відповідної тематики, телефонами «гарячих ліній» та буклетом про правила безпечної поведінки за кордоном. Усі охочі мали змогу перевірити свої знання щодо безпечної міграції та протидії торгівлі людьми за допомогою онлайн-гри «Щось пішло не так».

Учасники клубу «Соціальне волонтерство» висловили власне ставлення до зазначеної проблеми, зобразивши своє бачення торгівлі людьми в малюнках.

Участь у відповідних заходах допомагає усвідомити всю серйозність проблеми торгівлі людьми та вчить, як захистити себе та своїх близьких.