Якість освіти в пріоритеті: засідання Ради з якості в Класичному фаховому коледжі СумДУ

05 лютого 2025 р. відбулося розширене засідання Ради із забезпечення якості освітньої діяльності фахової передвищої та вищої освіти відокремленого структурного підрозділу «Класичний фаховий коледж СумДУ». На порядку денному стояли питання, які дозволяють забезпечити своєчасний контроль якості освітнього процесу, координацію дій всіх його учасників, прийняття обґрунтованих управлінських рішень і вдосконалення системи забезпечення якості освіти.

Одним із ключових моментів стало обговорення результатів першого півріччя 2024–2025 н. р. Заступник директора з навчальної роботи В’ячеслав РЯЗАНЦЕВ відзначив, що викладачі успішно виконали заплановане педагогічне навантаження, додатково проводили консультації та надавали підтримку здобувачам освіти в позанавчальний час, демонструючи професіоналізм та відданість справі.

Значну увагу приділили питанню видавничої діяльності коледжу. У 2024 р. викладачі підготували низку навчально-методичних матеріалів, які вже активно використовуються в освітньому процесі. «На 2025 р. заплановано видання нових посібників, методичних рекомендацій, що відповідають сучасним освітнім вимогам та враховують останні досягнення у відповідних галузях», – повідомила присутнім методист коледжу Лідія БОЙКО.

Заступник директора з навчально-методичної роботи Людмила ГАЦЕНКО довела до відома членів ради з якості стан справ з викладанням предмета «Захист України». В умовах сьогодення ця дисципліна набуває особливого значення. На друге півріччя 2024–2025 н. р. заплановано проведення занять в облаштованому осередку, з яким укладено договір про співпрацю. Людмила Григорівна наголосила, що модельну навчальну програму інтегрованого курсу «Захист України» реалізовуватимуть досвідчені викладачі з використанням сучасного обладнання.

Розуміючи, що період пандемії та воєнний стан вплинули на якість освітнього процесу, адміністрація закладу активно працює над виявленням проблемних моментів та розробкою ефективних рішень для їх подолання. Одним із дієвих інструментів є систематичні опитування учасників освітнього процесу. Директор коледжу Тетяна ГРЕБЕНИК довела до відома присутніх результати та рекомендації ІІ етапу Пілотного проєкту у сфері фахової передвищої освіти 2024 року Державної служби якості освіти України, що став логічним продовженням масштабної ініціативи з діагностики якості освіти. Вона зазначила, що важливим кроком буде проведення спеціального опитування серед викладачів коледжу щодо подолання освітніх втрат.

Особливу зацікавленість викликали результати опитування здобувачів освіти коледжу щодо намірів складати національний мультипредметний тест у 2025 р. Приємно відзначити високу мотивацію здобувачів освіти та їх серйозний підхід до підготовки. На основі отриманих даних вже вдосконалюється розроблена програма додаткової підтримки майбутніх учасників тестування, про що повідомила керівник відділу підготовки до вступу та профорієнтаційної роботи коледжу Аліна БОЯРЧУК.

Підсумовуючи результати засідання, можемо впевнено сказати, що Класичний фаховий коледж не лише підтримує високі стандарти освітнього процесу, а й постійно працює над їх удосконаленням.