Викладачка Класичного фахового коледжу СумДУ взяла участь у зимовій школі з цифрових інструментів в освіті

Викладачка Юлія МИРУК  взяла учать в очно-дистанційній зимовій  школі «Цифрові інструменти в освіті. Тренди, запити, виклики», яка пройшла 13-16 лютого 2025 року у місті Трускавець Львівської області. Організаторами заходу виступили Державна наукова установа «Інститут модернізації змісту освіти» та Центр інноваційних освітніх технологій Національного університету «Львівська політехніка». Захід  був спрямований на обговорення актуальних питань цифровізації освіти, впровадження інноваційних технологій в освітній процес та підвищення цифрової компетентності освітян.

У межах школи відбулися навчальні сесії та майстер-класи. На першій навчальній сесії розглядали питання світових трендів цифровізації та реформи української освіти, які висвітлила Маргарита Носкова. Про програму соціально-емоційного навчання «Лідер у Мені» для дітей та підлітків доповів ексклюзивний ліцензіат і партнер Franklin Covey Education в Україні Руслан Беднарський, майстер-клас «Як працюють 7 звичок у дитячому колективі» було проведено директором з контенту Franklin Covey Education в Україні Тетяною Гордієнко. Огляд сучасних цифрових платформ здійснила науковий співробітник відділу математичної та інформатичної освіти Інституту педагогіки Національної академії педагогічних наук України Ольга Коршунова. Заступник начальника технічного нагляду та комп’ютерного забезпечення Департаменту освіти і науки Львівської ОДА, директор ГО «Інститут кібербезпеки та аналітики» Мирон Пацай доповідав про необхідність персональної кібербезпеки, уміння аналізувати ризики й захищатися від них.

На другій навчальні сесії свою доповідь «Дезінформація та протидія ІПСО. Приклади та способи боротьби» представив Мирон Пацай. Досвідом використання штучного інтелекту в освітньому процесі поділилась директорка Інституту комп’ютерних наук та інформаційних технологій Національного університету «Львівська політехніка», засновниця кафедри систем штучного інтелекту Наталія Шаховська. Щодо використання цифрових інструментів в STEM-освіті розповіла науковий співробітник відділу математичної та інформатичної освіти Інституту педагогіки Національної академії педагогічних наук України Ольга Коршунова. Питання тренінгової діяльності в сучасній освіті та сценарій тренінгу від планування до впровадження було розкрито професоркою кафедри педагогіки та психології Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського Світланою Криштанович.

Під час третьої навчальної сесії в учасників Зимової школи була можливість взяти участь  у виставці сучасного інноваційного обладнання для НУШ з майстер-класами від провідних світових та українських компаній – виробників засобів навчання та навчального обладнання, а саме: Дмитра Галька – Компанія EdPro; Владислава Лазарюка – «Мандрівка забавами світу. Альтернатива гаджетам. Облаштування освітнього простору»; СТЕМ лабораторії. Штучний інтелект»; Вячеслава Боженка, Романа Адаменка – Відокремлений підрозділ громадської організації «Альфа Селф Дефенс» – «Ознайомлення з мультиротерними типами БПЛА» та майстер-клас з пілотування БПЛА; Компанія «STEM-Class» .

На четвертій навчальній сесії учасники заслухали доповідь  директорки Львівського професійного коледжу сфери обслуговування та поліграфії Ольги Богоніс, яка  висвітлила питання цифровізації як ефективного інструменту забезпечення прозорості освітнього процесу та мінімізації корупційних ризиків.