23 жовтня 2024 р. до Дня автомобіліста та дорожника в Класичному фаховому коледжі СумДУ під керівництвом Тетяни ТАРАСЕНКО та Іллі ОНИКІЄНКА відбулося виїзне засідання наукового гуртка «Автомагістраль» у формі майстер-класу на тему «Контроль стану автомобільних доріг та правильності технології з точки зору небайдужого громадянина». Для здобувачів освіти спеціальності 192 Будівництво та цивільна інженерія (освітньо-професійної програми «Будівництво, експлуатація і ремонт автомобільних доріг та аеродромів») важливо розуміти прості способи визначення стану покриття на дорогах для вчасного попередження служб, щоб запобігти подальших руйнувань усієї конструкції. Гостями на заході були здобувачі освіти спеціальності 171 Електроніка, члени наукового гуртка Electronics, з викладачем Лідією БОЙКО в якості незалежних громадян.
Тетяна ТАРАСЕНКО ознайомила гуртківців з основними способами визначення параметрів дефектів на дорозі. Для прикладу, Тетяна Миколаївна представила один із способів визначення розмірів просідань чи напливів на дорозі – використання нівеліра та рейки. При цьому визначається відмітка точки на рівній поверхні біля дефекту, на дефекті і відповідно до різниці значень стає відоме перевищення, яке й показує, наскільки серйозна проблема на цій ділянці дороги. Здобувачі освіти спробували повторити цю дію і побачили розмір дефекту в цифрах.
Ілля ОНИКІЄНКО у свою чергу розповів присутнім можливості візуального контролю громадянами на прикладі неправильно проведеного ямкового ремонту: на певній ділянці «латка» на вибоїні виявилася не на рівні з основною поверхнею покриття. Побачивши таку роботу, можна (і варто!) скаржитися на недотримання технології ремонту, а підставою цьому є візуальне свідчення. За словами Іллі Вікторовича, експертна перевірка ділянки після звернення громадянина виявить одне з порушень: неправильні заміри вибоїни, недостатнє ущільнення матеріалу після укладання або надмірну кількість суміші.
Наочність теорії на практиці викликала інтерес у всіх присутніх, які зазначили, що тепер вони зможуть робити початкову оцінку стану покриття на дорозі самостійно.
Важливо зазначити, що практичне ознайомлення з повсякденною роботою дорожників демонструє всім здобувачам освіти їх значущість у країні та виховує відповідальність, а також розуміння серйозності дій у майбутньому.
Тож чекаємо наступних засідань наукового гуртка «Автомагістраль».