Участь роботодавців в освітньому процесі підготовки здобувачів освіти спеціальності «Галузеве машинобудування»

Залучення до процесу підготовки здобувачів освітнього ступеня «бакалавр» та освітньо-професійного ступеня «фаховий молодший бакалавр» фахівців-практиків з галузевого машинобудування є стратегічно важливим кроком для забезпечення якісної інженерної освіти. Це не лише покращує знання і навички, а й сприяє їх успішному працевлаштуванню та кар’єрному зростанню, що, у свою чергу, позитивно впливає на розвиток галузі загалом.

Практика проведення бінарних лекцій за участю як викладачів коледжу, так і провідних фахівців підприємств та установ міста активно впроваджується в освітній процес відділення «Бакалаврату».

Так, 28 січня 2025 р. відбулася бінарна лекція для здобувачів освітнього ступеня «бакалавр» та освітньо-професійного ступеня «фаховий молодший бакалавр» спеціальності 133 Галузеве машинобудування на тему «Застосування систем автоматизованого проєктування на сучасних підприємствах» у межах вивчення дисципліни «Комп’ютерна графіка та системи автоматизованої підготовки виробництва у галузевому машинобудуванні».

Бінарну лекцію провели провідний інженер-конструктор одного з промислових підприємств міста Тетяна НАГОРНА, викладач коледжу Віталій КОЛОС та гарант освітньої програми «Галузеве машинобудування» Оксана ДИННИК.

Віталій КОЛОС охарактеризував особливості застосування сучасних систем автоматизованого проектування (далі – САПР) та їх роль у створені єдиного інформаційного простору для управління всіма етапами життєвого циклу виробу на машинобудівному підприємстві – від проєктування до виробництва та обслуговування.

Тетяна НАГОРНА підкреслила важливість застосування САПР для діяльності промислових підприємств машинобудівної галузі, окреслила основні напрямки та завдання, які вирішують сучасні конструктори за допомогою цих систем. Інженер-конструктор наголосила, що автоматизація процесів та використання сучасних технологій дозволяє значно скоротити час, необхідний для розробки та виготовлення виробів.

Оксана ДИННИК зауважила вирішальну роль сучасних САПР у функціонуванні машинобудівних підприємств та їхню важливість. Саме тому в освітніх програмах підготовки фахівців з галузевого машинобудування велика увага приділяється формуванню навичок здобувачів освіти по роботі з цими системами.