Способи зняття стресу і поліпшення настрою під час війни – робота соціального педагога з працівниками закладу

Сьогодні, коли ритм життя стає все більш інтенсивним, усім нам доводиться пристосовуватися до умов існування на нашій тісній планеті з усіма різноманітними надіями, очікуваннями і вимогами її мешканців- беззаперечно актуальне питання. Стрес постійно присутній, а реакція організму на стрес є захисним механізмом виживання.
Варто зауважити, що поняття «стресостійкості» в сучасному суспільстві використовується досить часто. Що ж воно означає? Це природна автоматична реакція людського тіла на загрози зовні, і сукупність особистих якостей, що дозволяють переносити стресові ситуації без неприємних наслідків для себе і оточуючих.
Життя в такому  шаленому темпі починає загрожувати не тільки нервово-психічному, але й фізичному здоров’ю людей. Щоб ефективно справлятися зі стресом, на зустрічі соціального педагога з працівниками закладу розглянули, як зменшити стрес шляхом контролю емоцій і як собі на користь керувати думками.

Всі ми бачимо світ по-різному і кожен з нас реагує на навколишню дійсність унікальним чином. Є наступні рекомендації для профілактики появи стресів:
1. Перш за все – людина має право на тривогу, страх, гнів, агресію та інші сильні емоції, і це цілком природна реакція.

2.Не сперечайтись з людьми, які агресивно налаштовані, всіх звинувачують, прагнуть довести свою правоту. Не відповідайте на агресію агресією, не загострюйте конфлікт, якщо немає можливості відійти, просто слухайте максимально відсторонено, спробуйте думати про щось своє.

3.Обов’язково розмовляйте з кимось на теми, не пов’язані з війною, якщо є змога, час від часу займайтесь тими ж справами, що і в мирний час – прибиранням, приготуванням чогось смачного.

4.Не присвячуйте весь вільний час моніторингу новин на тему війни, приділіть цьому пів години. Щойно вони спливуть, переключіться на щось інше.

5.Не відмовляйте собі у праві радіти, відчувати позитивні емоції.

6.Якщо мучить почуття провини перед людьми, що опинились у набагато гіршій ситуації, подумайте, чим  можете їм допомогти. Але робіть те, що у ваших силах, не намагаючись стрибнути вище власної голови.

7.Згадуйте світлі, яскраві моменти з минулого та мрійте, фантазуйте про те, що будете робити після перемоги.

Головне усвідомити, що  стресостійкі люди готові до змін, і не  тільки  до раптових, а  й  до глобальних. Таким людям притаманно адаптовуватись до навколишньої ситуації легше, ніж тим, хто не має стресостійкості. Сідней Смміт сказав: «Ми не знаємо, що буде завтра; наша справа бути щасливими сьогодні». Тож з легкістю долайте свої труднощі і переживайте тільки за приємні події.