За сприяння Центру розвитку кар’єри, який функціонує в Класичному фаховому коледжі, протягом сесійного тижня здобувачі освітнього ступеня фаховий молодший бакалавр спеціальностей 133 Галузеве машинобудування (освітньо-професійна програма «Технологія обробки матеріалів на верстатах і автоматичних лініях»), 171 Електроніка (освітньо-професійна програма «Виробництво електронних та електричних засобів автоматизації»), 123 Комп’ютерна інженерія (освітньо-професійна програма «Обслуговування комп’ютерних систем і мереж»), 192 Будівництво та цивільна інженерія (освітньо-професійних програм «Будівництво, експлуатація і ремонт автомобільних доріг та аеродромів», «Будівництво, обслуговування і ремонт залізничних колій», «Будівництво та експлуатація будівель і споруд»), 193 Геодезія та землеустрій (освітньо-професійна програма «Землевпорядкування») та освітнього ступеня бакалавр спеціальностей 073 Менеджмент (освітньо-професійна програма «Менеджмент»), 133 Галузеве машинобудування (освітньо-професійна програма «Галузеве машинобудування»), 171 Електроніка (освітньо-професійна програма «Електронні інформаційні системи») випускного курсу взяли участь у настановчій конференції щодо організації та проведення виробничої (переддипломної) практики.
Організатором та головним спікером заходу виступив Олександр КУЗЬКО, завідувач навчально-виробничої практики Класичного фахового коледжу. Окрім здобувачів освіти, до онлайн-зустрічі долучилися завідувачі відділень, гаранти освітніх програм, голови ЦК (професійні консультанти Центру розвитку кар’єри) та безпосередньо керівники виробничої (переддипломної) практики, які задіяні в цьому процесі та консультуватимуть, зокрема, з питань написання звіту.
Метою заходу було надати здобувачам освіти детальну інформацію щодо основних аспектів проходження ними виробничої (переддипломної) практики, яка розпочнеться вже після екзаменаційної сесії – від організаційних моментів до питань вимог безпеки та відповідальності.
На початку зустрічі Олександр Леонідович зауважив, що виробнича (переддипломна) практика є обов’язковою частиною освітнього процесу в коледжі й спрямована на завершення формування набутих компетентностей та отримання досвіду їх застосовування; оволодіння сучасними формами організації праці, обладнанням, пристроями і технологіями відповідно до спеціальності; ознайомлення з умовами провадження професійної діяльності.
Олександр КУЗЬКО наголосив, що у зв’язку з воєнним станом та відповідними обмеженнями в діяльності виробничих підприємств у 2024/2025 навчальному році ця практика буде проведена у змішаній формі.
Під час заходу розглянуто й питання охорони праці, індивідуальні завдання, звітна документація, зокрема зразки її оформлення, яку необхідно буде надати у встановлений термін для перевірки та оцінювання.
Особливу увагу було приділено структурі та змісту звіту з практики. Так, здобувачі освіти отримали чіткі рекомендації щодо оформлення щоденника практики, підготовки презентаційних матеріалів для захисту та необхідних додатків до звіту.
Не менш важливим аспектом обговорення стали питання налагодження професійних контактів з потенційними роботодавцями під час практики. Завідувач навчально-виробничої практики закликав молодь розглядати цей період не лише як частину навчання, а й як шанс показати свій професійний потенціал і зарекомендувати себе для подальшої кар’єри.
На завершення зустрічі Олександр Леонідович наголосив на важливості виробничої (переддипломної) практики як заключного етапу професійної підготовки та можливості майбутнього працевлаштування.
Бажаємо нашим здобувачам освіти успішного проходження практики, здобуття цінного професійного досвіду та впевненого старту в обраній професії!