Механіка ґрунтів та ґрунтознавство як основа дослідження властивостей ґрунтів: гостьова лекція для здобувачів освіти коледжу

27 лютого 2025 р. з ініціативи викладача Класичного фахового коледжу Тетяни ТАРАСЕНКО для здобувачів освітньо-професійного ступеня фаховий молодший бакалавр спеціальностей 192 Будівництво та цивільна інженерія (освітньо-професійні програми «Будівництво, експлуатація та ремонт автомобільних доріг і аеродромів», «Будівництво, обслуговування і ремонт залізничних колій», «Будівництво та експлуатація будівель і споруд»), 193 Геодезія та землеустрій (освітньо-професійна програма «Землевпорядкування»), 015 Професійна освіта. Будівництво, спеціалізація 015.31 Професійна освіта. Будівництво та зварювання (освітньо-професійна програма «Професійна освіта. Будівництво та зварювання»), освітнього ступеня молодший бакалавр спеціальності 192 Будівництво та цивільна інженерія (освітньо-професійна програма «Будівництво та експлуатація будівель і споруд»), а також освітнього ступеня бакалавр спеціальності 015 Професійна освіта. Будівництво, спеціалізація 015.31 Професійна освіта. Будівництво та зварювання (освітньо-професійна програма «Професійна освіта. Будівництво та зварювання») проведено гостьову лекцію в онлайн-форматі.

На зустріч були запрошені викладачі Харківського національного автомобільно-дорожнього університету – Сергій БУГАЄВСЬКИЙ, доктор технічних наук, професор, декан дорожньо-будівельного факультету, та Владислав ТЕТЕРА, його заступник. Тема гостьової лекції – «Механіка ґрунтів та ґрунтознавство як основа дослідження властивостей ґрунтів».

Під час лекції Сергій БУГАЄВСЬКИЙ ознайомив присутніх з продуктивними методами дослідження ґрунтів. Він наголосив, що кожен метод має своє призначення: придатність ґрунтів для будівництва; придатність земель для вирощування культурних рослин; виявлення причин руйнувань споруд, пов’язаних з порушенням основи. Але при цьому відбори проб робляться майже однаково.

Владислав ТЕТЕРА розказав про основні види ґрунтів, їхні фізичні і механічні властивості, а також методи направленого регулювання властивостей у зв’язку з використанням ґрунтів в інженерних спорудах та для інших потреб. Він підкреслив важливість дослідження стану ґрунтів у процесі їх використання, щоб своєчасно виявляти погіршення їхніх властивостей.

Також викладачі університету представили віртуальну лабораторію з дисципліни «Ґрунтознавство», де проводять дослідження різних властивостей матеріалів та випробовування ґрунтів, використовуючи чинну нормативну базу. Владислав Сергійович зауважив, що знання ґрунтів, їхніх властивостей і методів їх досліджень мають вагоме значення для виконання різних завдань.

Здобувачі освіти коледжу були зацікавлені новою інформацією, яку вони дізналися під час гостьової лекції, адже ці знання можна використати під час виконання курсового проєктування, кваліфікаційних робіт і на майбутньому робочому місці.

Дякуємо спікерам за змістовну лекцію!