У межах тижня відділення «Будівництво будівель і споруд та землевпорядкування» 07 березня 2025 р. для здобувачів освіти Класичного фахового коледжу освітньо-професійного ступеня фаховий молодший бакалавр спеціальності 193 Геодезія та землеустрій (освітньо-професійна програма «Землевпорядкування») проведено зустріч, присвячену Дню землевпорядника, який цього року припадає на 08 березня.
У заході взяли участь Людмила БАНДУРКА (завідувач відділення), Тамара ЗАБОЛОТНЯ (гарант освітньої програми та голова циклової комісії «Землевпорядкування») і викладач ЗФПО Руслана КУЗЬКО.
День землевпорядника – це професійне свято в Україні, яке відзначають ті, хто організовує ефективне використання земельних ділянок різного призначення. Саме ці фахівці розподіляють земельні ресурси в Україні для ведення сільського господарства, підприємництва, будівництва приватних та комерційних будинків.
Основне завдання землевпорядників – охорона земельних ресурсів держави, збереження екологічного середовища та грамотна підтримка продуманої системи використання земельних угідь. Ці спеціалісти беруть активну участь у земельній реформі, яка триває і в наш час.
Уперше День землевпорядника відзначили в 1999 р., після того, як ініціатива Державного комітету України з земельних ресурсів і Спілки землевпорядників України була затверджена Указом Президента № 1556/99.
Окрім українського Дня землевпорядника, фахівці-геодезисти відзначають і Всесвітній день землеміра – міжнародне свято, яке припадає на 21 березня. Геодезистів Індії вшановують 10 квітня. Цього ж місяця відзначають День землеміра й аргентинці. У Японії та на Філіппінах професійне свято землевпорядники святкують 03 та 19 червня.
Історики дослідили, що професія землеміра виникла ще в Стародавньому Єгипті. Саме в ті часи були укладені перші документи, які свідчать про використання геодезичних приймів та перших пристроїв заміру й розподілу земельних ділянок.
Відтоді професія землеміра була престижною. Геодезисти брали участь у створенні державних кордонів, розробці карт. Але найважливішим завдання для представників цієї професії було встановлення меж окремих ділянок, опис земель та споруд, які на них знаходилися.
Під час зустрічі здобувачі освіти активно ставили питання, висловлювали власні думки стосовно своєї майбутньої професійної діяльності, дискутували.
День землевпорядника – свято професіоналів, які об’єднують горизонти, людей і землю. У цей день бажаємо нашим майбутнім фахівцям нових досягнень, невичерпної енергії, добра, сили для досягнення поставлених цілей та мирного неба!