Освітній процес у Класичному фаховому коледжі завжди ґрунтується на активній участі здобувачів освіти у форумах, конференціях, нетворкінгах та безпосередньому спілкуванні з професіоналами-практиками. Такий підхід є невід’ємною складовою якісної підготовки сучасного висококваліфікованого інженера.
Керуючись принципом залучення здобувачів освіти до професійних спільнот, викладачі коледжу Наталія ГРАНО та Анатолій КРИКУХА із здобувачами освіти ІІ курсу ОПП «Професійна освіта. Будівництво та зварювання» взяли участь у професійному форумі «Сучасні системи захисту будівельних конструкцій», який відбувся 11 грудня 2024 р. у Coworking «GENERATOR» (м. Київ).
Ця подія була організована Конфедерацією будівельників України (https://kbu.org.ua/) і зібрала провідних експертів та фахівців будівельної галузі України, Німеччини, скандинавських країн для обговорення актуальних викликів і рішень у сфері гідроізоляції, герметизації та захисту конструкцій.
На початку заходу з вітальними словами виступили організатори:
Лев ПАРЦХАЛАДЗЕ, президент Конфедерації будівельників України.
Сергій ЄЛАНЦЕВ, директор ТОВ «Центр гідроізоляції і покрівлі».
Серед поважних гостей форуму:
– Олена ШУЛЯК, голова Комітету ВРУ з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, голова партії «Слуга Народу».
– Олена ВОСКОБІЙНИК, директор Департаменту технічного регулювання у будівництві Міністерства розвитку громад та територій України.
– Наталія ДЮЖИЛОВА, заступник голови Державної інспекції архітектури та містобудування України.
– Олексій ДНІПРОВ, ректор Київського національного університету будівництва і архітектури.
Відповідно до програми форуму відбулося три дискусійні панелі на теми:
1. «Правове регулювання питань систем захисту будівельних конструкцій. Виклики та шляхи їх вирішення».
2. «Сучасні технології і матеріали для ремонту та реконструкції бетонних та залізобетонних споруд. Рішення для герметизації та гідроізоляції підземних споруд».
3. Реалізація проєктів із забезпечення енергоефективності будівель і споруд».
Це був надзвичайно потужний захід, який став справжнім джерелом натхнення та цінної інформації. Як зазначили здобувачі освіти, «участь у форумі – це не лише про практичні знання у сфері будівництва та проєктування, які передають провідні фахівці будівельної галузі; це ще і цінний нетворкінг, оскільки присутні мали можливість поспілкуватися на професійні теми в неформальній обстановці».
Наталія ГРАНО та Анатолій КРИКУХА наголосили, що відвідування такого роду професійних заходів є надзвичайно важливим для здобувачів освіти, оскільки це відкриває доступ до цінної інформації про кар’єрні можливості та вимоги сучасного ринку праці. Такі події дозволяють налагоджувати контакти з досвідченими фахівцями, потенційними роботодавцями та однодумцями, що може стати ключем до майбутніх стажувань чи роботи. Крім того, участь у таких форумах допомагає розвивати комунікаційні навички, презентувати себе та створювати враження впевненого спеціаліста. Це чудовий спосіб бути в курсі останніх тенденцій у будівельній галузі та формувати необхідні навички для ефективної роботи в динамічному технічному середовищі.