Казка, що об’єднує: у коледжі презентовано книгу «Казкові пригоди Сумислава»

21 січня 2024 р. у Класичному фаховому коледжі з ініціативи Бібліотечно-інформаційного центру Класичного фахового коледжу СумДУ відбулася презентація унікальної дитячої книги «Казкові пригоди Сумислава», автором якої є Павло ПАРФІН, а співавтором та редактором видання – журналіст Анатолій ПОЛЯЧЕНКО.

На захід завітали освітяни та бібліотекарі міста, адміністрація закладу, здобувачі освіти, представники студпарламенту коледжу, військовослужбовці, волонтери, дитячий фольклорний гурт «Диво». Модерували зустріч директорка Бібліотечно-інформаційного центру Ганна ОПЕНЬКО та здобувач освіти І курсу Вадим РЕВА.

З вітальним словом до учасників зустрічі звернулася Юлія БІБІК, заступник директора з виховної роботи Класичного фахового коледжу, яка зазначила: «Наш коледж –це осередок, де вирує культурне життя, панує любов до історії, рідного краю, де кожен культурно-просвітницький захід знаходить свій відгук у серцях людей».

Особливим гостем заходу став Олександр ПАВЛЕНКО, ветеран, колишній бойовий медик 117 окремої механізованої бригади, який 1 серпня 2023 р. отримав поранення біля села Роботине на Запоріжжі. Він подякував від імені всіх військових волонтерам, які щодня своєю невтомною працею наближають нашу Перемогу. До війни захисник України працював учителем фізкультури, тренером, а сьогодні пройти процес відновлення та повернення до життя йому допомагають його онуки. Історія цієї людини – приклад незламності духу та віри в майбутнє нашої держави.

Таїсія ПАВЛЕНКО, авторка ідеї та керівниця проєкту, розкрила завісу створення книги. Первинний задум полягав у бажанні подарувати родинам особливий путівник, який би розкрив чарівні куточки рідного краю через призму казкових пригод. Вона наголосила, що одинадцять казкових оповідей, що складають книгу, базуються на ґрунтовних дослідженнях сумського історика, доктора історичних наук Дмитра КУДІНОВА. Це чудернацькі історії про одинадцять міст Сумщини, зокрема: м. Суми («Цукрова зірка»), м. Лебедин («Легенда про Лебедине озеро»), м. Кролевець («Кролевецький журавель»), м. Ромни («Роменський яструбок»), м. Тростянець («Шоколадна принцеса») та ін. Цікаво, що в книзі є казка і про наше рідно місто – «Випадок у конотопському трамваї».

Автор видання Павло ПАРФІН, казкар і письменник-фантаст, журналіст, зауважив, що написані ще до повномасштабного вторгнення (верстка була готова вже в січні 2019 р.), казкові пригоди Сумислава несуть у собі вічні цінності дружби, вірності, сміливості та турботи: «Книга має теплу, світлу енергетику, написана мовою добра. Тут немає війни, лише казка, родина, магія. Це справжній відпочинок для душі у часи випробувань». До речі, він поділився планами щодо продовження історії, де головний герой уже дорослішає та стає на захист рідної держави.

На презентації був присутній талановитий ілюстратор «Казкових пригод Сумислава» Юрій ЛЕОНЕЦЬ. Сьогодні він уже знаний архітектор та розробник важливих проєктів зі створення ветеранських просторів, креативний блогер. Історія його долучення до цього проєкту надихає. Юрій розказав присутнім про те, як у віці шістнадцяти років, ще навчаючись у будівельному коледжі, отримав пропозицію проілюструвати книгу. Занурившись у читання рукопису, він був настільки зачарований багатою культурою та історією Сумщини, що без вагань прийняв цей творчий виклик. Юрій ЛЕОНЕЦЬ також звернувся до молоді, яка була присутня на заході: «Не бійтеся братися за щось нове, ризикувати! Постійно розвивайтесь та розширюйте свої знання». До речі, майстерність молодого ілюстратора не залишилася непоміченою навіть за межами України – його дитячими безпосередніми ілюстраціями захопилися в Японії. Як наголосила Таїсія ПАВЛЕНКО, це відкриває нові перспективи – можливість видання книги японською мовою, що дозволить познайомити з красою незламної Сумщини читачів з іншого кінця світу.

Також до заходу в онлайн-режимі долучився директор департаменту культури, туризму та релігій Сумської облдержадміністрації Юрій ГЛАДЕНКО. Він подякував авторам та всій команді, яка працювала над втіленням ідеї, і зазначив: «Саме через казку дитина починає пізнавати світ, цікавитися історією, легендами. Усі, хто купує книгу, є амбасадорами любові до рідної землі, амбасадорами перемоги». Він також запросив коледж до подальшого партнерства та реалізації цікавих проєктів.

Під час презентації Таїсія ПАВЛЕНКО поділилася з гостями перспективами діяльності своєї творчої команди. Так, у планах – написати п’єсу про Сумислава і його пригоди, залучити до її створення дітей, зокрема тих, хто вимушено покинув свої домівки через війну. Таким чином, команда прагне зацікавити їх читанням і познайомити з історією та природою Сумщини. На майбутнє також планується організовувати екскурсії рідним краєм для дитячої аудиторії, де кожну групу супроводжуватиме ветеран. «Головне на сьогодні, – наголосила пані Таїсія, – це соціалізація та психологічна реабілітація наших військових, а також розвиток ветеранської політики на Сумщині!»

Чудовим музичним подарунком для наших гостей був виступ вокального ансамблю коледжу «Елегія», а також проникливе виконання сучасної колядки «В чистому полі та й на роздолі…» (автор – співак і фольклорист Олексій ЗАЄЦЬ) акапельно дитячим фольклорним гуртом «Диво», маленькі учасники якого, до речі, є першими читачами «Казкових пригод Сумислава».

Зворушливим моментом теплої зустрічі стало вручення бойового качура – оберега, який спеціально для нашого гостя Олександра ПАВЛЕНКА виготовила викладачка коледжу, справжня майстриня Надія МОЗГОВА. Віримо, що цей качур – символ сили та незламності, надії та чекання – принесе на своїх міцних крилах Перемогу Україні.

Насамкінець кожен мав можливість не просто придбати книгу з автографами її творців, але й долучитися до справжньої благородної справи: весь прибуток від продажу видання буде спрямовано на лікування та реабілітацію бойового медика Олександра ПАВЛЕНКА. Придбана книга – це не лише внесок у благодійність, а й знак нашої єдності та вдячності Збройним силам України, підтримка наших військових.

До речі, видання «Казкові пригоди Сумислава» вже чекає на своїх читачів у Бібліотечно-інформаційному центрі Класичного фахового коледжу. Рекомендується дітям віком від 6 до 12 років для самостійного читання або дозвілля з батьками.

І поки маленькі читачі мандруватимуть сторінками чарівної Сумщини разом із Сумиславом, відкриватимуть для себе красу рідного краю, їхні батьки робитимуть добру справу – допомагатимуть тим, хто боронить нашу землю ціною власного здоров’я та життя заради майбутнього наших дітей.