Безпека в цифровому світі: здобувачі освіти коледжу долучилися до гостьової лекції про кібергігієну

Кібергігієна в сучасному світі – невід’ємна частина наших реалій. Щодня ми користуємося різними цифровими пристроями, передаємо особисті дані, здійснюємо платежі через інтернет, спілкуємося в соціальних мережах. І кожна з цих дій може стати вразливою точкою для кіберзлочинців, якщо не дотримуватися базових правил цифрової безпеки.

Протягом 04–05 листопада 2024 р. для коледжан проведено гостьову лекцію на тему «Основи кібергігієни». Здобувачі освіти Класичного фахового коледжу освітньо-професійного ступеня фаховий молодший бакалавр спеціальностей 171 Електроніка (освітньо-професійна програма «Виробництво електронних та електричних засобів автоматизації»), 123 Комп’ютерна інженерія (освітньо-професійна програма «Обслуговування комп’ютерних систем і мереж»), 192 Будівництво та цивільна інженерія (освітньо-професійних програм «Будівництво, експлуатація і ремонт автомобільних доріг та аеродромів», «Будівництво, обслуговування і ремонт залізничних колій», «Будівництво та експлуатація будівель і споруд»), 193 Геодезія та землеустрій (освітньо-професійна програма «Землевпорядкування»), 073 Менеджмент (освітньо-професійна програма «Організація виробництва»), 133 Галузеве машинобудування (освітньо-професійна програма «Технологія обробки матеріалів на верстатах і автоматичних лініях»), 015 Професійна освіта. Будівництво, спеціалізація 015.31 Професійна освіта. Будівництво та зварювання (освітньо-професійна програма «Професійна освіта. Будівництво та зварювання»), 017 Фізична культура і спорт (освітньо-професійна програма «Фізична культура і спорт»), освітнього ступеня молодший бакалавр спеціальностей 015 Професійна освіта. Будівництво, спеціалізація 015.31 Професійна освіта. Будівництво та зварювання (освітньо-професійна програма «Професійна освіта. Будівництво та зварювання»), 192 Будівництво та цивільна інженерія (освітньо-професійна програма «Будівництво та експлуатація будівель і споруд»), 017 Фізична культура і спорт (освітньо-професійна програма «Фізична культура і спорт»), 073 Менеджмент (освітньо-професійна програма «Менеджмент організацій»), 133 Галузеве машинобудування (освітньо-професійна програма «Технологія обробки матеріалів на верстатах і автоматичних лініях»), а також здобувачі освітнього ступеня бакалавра спеціальностей 073 Менеджмент (освітньо-професійна програма «Менеджмент»), 133 Галузеве машинобудування (освітньо-професійна програма «Галузеве машинобудування»), 171 Електроніка (освітньо-професійна програма «Електронні інформаційні системи») та 015 Професійна освіта. Будівництво, спеціалізація 015.31 Професійна освіта. Будівництво та зварювання (освітньо-професійна програма «Професійна освіта. Будівництво та зварювання») отримали унікальну можливість дізнатися про основи кібербезпеки від провідних фахівців Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського».

Своїм професійним досвідом та практичними порадами поділилися справжні експерти у сфері кібербезпеки – Антон СТОРЧАК та Ольга ШЕВЧУК, викладачі Інституту спеціального зв’язку та захисту інформації Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського».

Під час гостьової лекції здобувачі освіти коледжу дізналися не лише про створення надійних паролів, способи захисту від фішингових атак. Особливу увагу лектори звернули на питання безпеки в соціальних мережах, використання публічних мереж Wi-Fi. Вони наголосили, що культура кібербезпеки – це постійний процес, який має стати частиною нашого повсякденного життя.

«Навіть не думав, що тема кібербезпеки може бути настільки цікавою та актуальною для кожного з нас», – поділився враженнями здобувач освіти коледжу ЗАПЛЄШНИЙ Данило. Його думку підтримали й інші учасники заходу, зауваживши високий професіоналізм спікерів та практичну цінність отриманої інформації.

Правила кібергігієни постійно оновлюються, з’являються нові загрози та способи захисту, що особливо актуально під час воєнного стану. Тому важливо слідкувати за новинами у сфері кібербезпеки та регулярно оновлювати свої знання. Це наша відповідальність – зробити своє цифрове життя безпечним і комфортним!