12 грудня 2024 р. у Класичному фаховому коледжі відбулося чергове засідання наукового гуртка «Сучасні технології будівництва» за участі керівників Світлани РУДИЦІ, Анатолія РЯБИКА, Олександра БАРИША та здобувачів освіти спеціальності 192 Будівництво та цивільна інженерія (освітньо-професійна програма «Будівництво та експлуатація будівель і споруд»). Груднева зустріч була присвячена такій темі: «Самоаналіз захисних споруд цивільного захисту закладу освіти».
На попередніх засіданнях гуртківці вже ознайомились з постановою про Порядок реалізації експериментального проєкту щодо створення в будівлях і спорудах закладів освіти захищених просторів (приміщень для фізичного захисту), яку затверджено на початку цього навчального року. Згідно з цим документом визначено вимоги щодо створення в закладах освіти захищених просторів – приміщення на підвальних, цокольних, перших поверхах, де можна тимчасово перебувати під час повітряної тривоги, аби захистити себе від небезпеки та засобів ураження.
Здобувачі освіти обговорили вимоги до облаштування захищених просторів, наведені в цьому Порядку, та проаналізували показники захисних споруд цивільного захисту коледжу з погляду майбутніх фахівців будівництва, а саме:
• розташування простору в основній будівлі закладу освіти або близько до неї (рекомендовано до 100 м);
• захисні простори не можна влаштовувати поряд із резервуарами з небезпечними хімічними, легкозаймистими, горючими та вибухонебезпечними речовинами;
• простори не можуть зазнавати негативного впливу ґрунтових, поверхневих, технологічних або стічних вод;
• приміщення мають рівну підлогу, придатну для встановлення лав та інших місць для сидіння та лежання;
• простори забезпечені електроживленням та штучним освітленням;
• у приміщеннях не зберігаються легкозаймисті, хімічно-небезпечні речовини;
• приміщення перебуває в задовільному санітарному та протипожежному стані (відповідно до протипожежних та санітарних правил);
• забезпечені не менше ніж двома евакуаційними виходами, один з яких може бути аварійним.
Керівники гуртка з приємністю зауважили, що здобувачі освіти пам’ятають та впевнено й чітко називають правила поведінки учасників освітнього процесу в захисних спорудах, зокрема:
1. Заходимо до укриття організовано, без паніки.
2. Опинившись у захисному приміщенні, проходимо визначеним маршрутом до своєї аудиторії, займаємо своє місце.
3. Не можна пересуватися приміщеннями без особливої потреби, необхідно дотримуватися дисципліни, якнайменше рухатися.
4. Вихід з укриття здійснюється в разі надходження інформації про відсутність небезпеки.
У наших укриттях завчасно підготовлено необхідний запас питної води, засобів аварійного освітлення та медичних препаратів.
Завдяки такій ретельній організації та відповідальному ставленню всіх учасників освітнього процесу до питання власної безпеки в коледжі триває освітній процес та проходять різноманітні культурно-просвітницькі заходи.