Академічна доброчесність: виклики сучасності

Інформаційний захід з питань академічної доброчесності зібрав студентів коледжу всіх курсів, спеціальностей і освітньо-кваліфікаційних рівнів, а також педагогічних та науково-педагогічних працівників.
Перед присутніми виступила Світлана ВЕСПЕРІС, відповідальна за розвиток системи забезпечення принципів академічної доброчесності в коледжі. Вона зазначила, що відповідно до статті 42 Закону України «Про освіту» академічна доброчесність визначається як «сукупність етичних принципів та визначених законом правил, якими мають керуватися усі учасники освітнього процесу». Основні засади щодо академічної доброчесності представлені у низці нормативних документів, серед яких Положення про академічну доброчесність у ВСП «Класичний фаховий коледж Сумського державного університету». Академічна доброчесність стосується не лише якості освіти – вона безпосередньо впливає на те, яких громадян виховує система освіти в країні, які цінності закладаються під час навчання та яким є «секрет успіху» суспільства. Було зазначено, що академічна доброчесність ґрунтується на таких фундаментальних цінностях, як відповідальність, справедливість, чесність, довіра, повага і мужність.
На зустрічі було ретельно обговорено основні різновиди порушення академічної доброчесності та форми відповідальності за недотримання відповідних правил. Крім того, учасникам інформаційного заходу роз’яснено зміст «Положення про академічну доброчесність у ВСП «Класичний фаховий коледж Сумського державного університету». Окремо зупинились на необхідності заповнення і дотримання Декларації про академічну доброчесність, яку підписують і виконують усі учасники освітнього процесу в закладі.
Після завершення доповіді відбулося жваве обговорення актуальних питань щодо виконання окремих положень академічної доброчесності в коледжі.
Переконані, що формування у здобувачів освіти фундаментальних цінностей академічної доброчесності є важливим завданням сьогодення, і в цій діяльності педагогічний колектив коледжу керується словами відомого науковця А.Ейнштейна: «Єдиний розумний спосіб навчати людей – це надавати їм приклад».