Історія розвитку Бібліотечно-інформаційного центру

Бібліотечно-інформаційний центр є осередком знань, культури та розвитку громади. Його мета – забезпечити доступ до інформації, підтримувати освіту та сприяти культурному збагаченню всіх наших відвідувачів.

Історія бібліотечної справи КФК СумДУ починає свій рахунок з 20 серпня 1890, коли управлінням колишньої Московсько-Києво-Воронезької залізниці на ст. Конотоп було відкрито Технічне залізничне училище з трьохрічним терміном навчання. Оскільки архівних матеріалів тих років коледж не має, то перше згадка, що дійшла до нас про бібліотеку при залізничному училищі, відноситься до початку XX ст..

Бібліотека училища на той час мала в наявності 36 книг на суму 173 крб. 55 коп. (для порівняння: місячна заробітна плата начальника училища була 200 крб.), більшість з яких – підручники зарубіжних авторів. До нас дійшли у прекрасному стані 9 книг. Випускник 1907 р., начальник Конотопського колієремонтного і механічного заводу Суворовцев М.І. у своїх спогадах писав: «Нелегко діставалися знання, бракувало підручників, не було наочного приладдя…». У липні 1917 р. Конотопське нижче технічне училище було перетворено у середнє технічне училище шляхів сполучення механічної спеціальності з чотирьохрічним терміном навчання. Реорганізація освітнього закладу, збільшення кількості спеціальних предметів, лабораторних занять та проєктування вимагало значного поповнення бібліотеки навчальною технічною літературою. Деякі видання підручників тих часів збереглися до сьогодні. У 20-30-ті р. бібліотека активно поповнювалася різноманітною літературою, як навчальною, так і художньою.
До свого 50-річчя (1940 р.), заклад мав гідні показники. На той час у ньому навчалось 320 учнів, а бібліотечний фонд нараховував 60 тисяч примірників книг. Улітку 1941 р., технікум (частково) був евакуйований у м. Сизрань, а через 11 днів після від’їзду м. Конотоп було окуповано німцями. 6 вересня 1943 р. Конотоп був звільнений від німецьких загарбників, але місто було в руїнах. Сумний вигляд мав і технікум: пограбовано устаткування 16-ти кабінетів та лабораторій, розкрадено верстати та інструменти, знищено бібліотеку з підручниками, технічною та художньою літературою. Попри повоєнні складнощі в країні, у людей не зникло бажання читати і вчитися. Завдяки тому, що почала видаватися дешева література на дешевому папері, бібліотека стала активно поповнюватися підручниками та іншими різноманітними книгами. У нашій бібліотеці зберігаються книги, видані в 1946, 1947, 1948 рр..
1 вересня 1947 р. технікум переїхав у нове приміщення на вул. Садову. І бібліотека зайняла майже все ліве крило першого поверху. Абонемент розмістився у двоярусному сховищі, а для індивідуальної роботи читачам була надана світла та простора читацька зала.
У 1997 р. у результаті об’єднання з електромеханічним технікумом, бібліотека поповнилася 14-ма тисячами примірників книг, а заклад було реформовано в Конотопський політехнічний технікум.
У 2001 р. на його базі утворюється Конотопський інститут СумДУ.

Наша бібліотека не змогла б успішно працювати, зберігати свій фонд і розвиватися, якби в цю справу не вкладали свої серця і свої долі її співробітники. Починаючи з повоєнних років і до 1973 р. працювала завідувачем бібліотеки, віддана своїй справі Ярмашова Надія Миколаївна. Багато років віддав нашій бібліотеці і Бойко Валентин Олександрович, високоосвічений закоханий у поезію чоловік. Більше 30-ти років керувала бібліотекою Чернякова Світлана Герасимівна. У 2013 р. заклад освіти почав видавати власне друковане видання – газету «ПоліТех» (редактор – Нечай А.М.). Газета всебічно висвітлювала головні події з життя коледжу, невідомі досі цікаві сторінки життя викладачів, світ захоплень здобувачів освіти, їхні здобутки й перемоги, давала відповіді на питання, які їх турбували, знайомили із творчим доробком обдарованих здобувачів освіти, життєвим шляхом ветеранів закладу, містила актуальну інформацію для майбутніх абітурієнтів..

Сьогодні наш Бібліотечно-інформаційний центр пропонує широкий спектр послуг: від традиційної книговидачі до сучасних мультимедійних ресурсів. У нас є абонемент, комфортна читальна зала, книгосховище, доступ до електронних баз даних і зони для навчання та відпочинку. Ми активно співпрацюємо з освітніми закладами та громадськими організаціями.

Бібліотечно-інформаційний центр прагне постійно вдосконалюватися, щоб відповідати потребам наших користувачів.

У планах:
– створення нових інтерактивних програм;
– розширення доступу до цифрових ресурсів;
– проведення ще більшої кількості освітніх і культурних заходів.

Історія бібліотеки як Бібліотечно-інформаційного центру триває…