Засідання гуртка «Сучасні технології будівництва»: у фокусі уваги – захисні споруди цивільного захисту в місті

29 січня 2025 р. у Класичному фаховому коледжі відбулося засідання наукового гуртка «Сучасні технології будівництва» під керівництвом викладачів Юлії САХНЮК, Наталії ГУЦ та Світлани РУДИЦІ. Здобувачі освіти спеціальності 192 Будівництво та цивільна інженерія (освітньо-професійна програма «Будівництво та експлуатація будівель і споруд») обговорили важливу тему, що набула особливої актуальності в сучасних умовах, – «Дослідження будівельних об’єктів міста на наявність захисних споруд цивільного захисту».

Сьогодні в нашому місті функціонують 36 захисних укриттів та 4 протирадіаційні споруди. Для зручності містян розроблено мобільний додаток «Бомбосховища Конотопа», який містить інформацію про розташування укриттів, їхній тип, місткість та світлини. Додаток також має функцію прокладання маршруту за допомогою GPS від поточного місцезнаходження до обраного бомбосховища.

Під час зустрічі гуртківці детально обговорили вимоги до забезпечення найпростіших укриттів. Серед необхідного оснащення:

  • місця для сидіння та лежання (лавки, нари, стільці, ліжка);
  • ємності з питною водою (2 л на добу на особу) та технічною водою;
  • контейнери для зберігання продуктів харчування;
  • виносні баки для нечистот у неканалізованих спорудах;
  • резервне освітлення (електричні ліхтарі, свічки, гасові лампи тощо);
  • первинні засоби пожежогасіння;
  • засоби надання медичної допомоги;
  • засоби зв’язку та оповіщення;
  • шанцевий інструмент (лопати штикові та совкові, ломи, сокири, пилки-ножівки по дереву, по металу тощо).

За можливості укриття також забезпечуються додатковим обладнанням та інвентарем відповідно до встановлених норм для захисних споруд.

Результатом засідання стало рішення гуртківців розробити разом із викладачами рекомендації щодо покращення наявних укриттів (особливу увагу варто приділити питанням доступності споруд для людей з інвалідністю та маломобільних груп населення), започаткувати інформаційну кампанію для підвищення обізнаності жителів міста щодо розташування та правил користування захисними спорудами. Такі ініціативи демонструють важливість практичного застосування професійних знань, набутих у коледжі, для забезпечення безпеки громади та готовність майбутніх фахівців будівельної галузі брати активну участь у розвитку критичної інфраструктури міста.