Пам’ять про Голокост: години спілкування для здобувачів освіти коледжу

27 січня 2025 р. у Класичному фаховому коледжі відбулися години спілкування, присвячені Міжнародному дню пам’яті жертв Голокосту. Саме цього дня, 80 років тому, війська 1-го Українського фронту визволили в’язнів найбільшого нацистського концтабору смерті Аушвіц-Біркенау, де було знищено мільйони невинних людей, яких нацистський режим вважав «небажаними» для суспільства.

Сьогодні, в умовах російсько-української війни, збереження пам’яті про ці трагічні події набуває особливого значення для всього суспільства, коли історія знову нагадує нам про ціну байдужості та важливість протистояння злу.

Голокост – термін, що походить від англійського слова holocaust (винищення, всеспалення), яким світова історіографія називає геноцид єврейського народу, здійснюваний нацистами під час Другої світової війни. Ця трагедія назавжди залишила глибокий шрам у пам’яті людства.

Здобувачі освіти занурилися в живу історію тих трагічних подій, що перегукуються із сучасними викликами. Вони дізналися про Бабин Яр – найбільше місце масових поховань жертв Голокосту в Європі. За роки Другої світової війни нацистська Німеччина знищила третину всіх євреїв у світі, з них півтора мільйона – на території сучасної України. Під час обговорення коледжани проаналізували історичні паралелі між минулим і сьогоденням, замислилися над важливістю протидії дискримінації та ненависті в сучасному світі.

Наставники академічних груп наголосили на необхідності збереження пам’яті про трагедію Голокосту, підкреслили важливість толерантності та взаємоповаги, адже саме молодь є рушійною силою змін, від якої залежить майбутнє.

Такі години спілкування є важливим кроком у вихованні громадянської свідомості молоді.

Події минулого – це не просто історичний факт, а живий урок для кожного з нас. Трагедія Голокосту нагадує про жахіття, до яких призводять байдужість, ненависть і сліпа ідеологія. Ми повинні зберігати пам’ять про неї заради майбутнього.