Засідання наукового гуртка «Автомагістраль»: швидкісне будівництво тимчасових мостів-переправ під час війни

24 січня 2025 р. у Класичному фаховому коледжі СумДУ відбулося чергове засідання наукового гуртка «Автомагістраль» (керівники – Тетяна ТАРАСЕНКО, Ілля ОНИКІЄНКО та Владислав ТЕТЕРА), активними учасниками якого є здобувачі освіти спеціальності 192 Будівництво та цивільна інженерія (освітньо-професійна програма «Будівництво, експлуатація і ремонт автомобільних доріг та аеродромів»).

На засіданні було представлено швидкісне відновлення сполучення за допомогою різних тимчасових мостів-переправ.

Тетяна ТАРАСЕНКО (викладач дисципліни «Утримання і ремонт автомобільних доріг та аеродромів») обґрунтувала актуальність цього питання для дорожників, адже під час війни часто відбувається руйнування мостів ворогом або тактичне знищення сполучень Збройними силами України. Вона розповіла про призначення тимчасових споруд у різних випадках. Головна перевага цих споруд – це швидкість їх зведення, бо за статистикою після руйнування більшість споруд відновлюються за допомогою тимчасових.

Ілля ОНИКІЄНКО (викладач дисципліни «Вишукування і проєктування автомобільних доріг та аеродромів») пояснив принципи попередніх вишукувань місць для влаштування тимчасових споруд, а також наголосив на базових вимогах при їх проєктуванні: швидкість течії, ширина та глибина водної перешкоди, стан берегів, майбутнє навантаження тощо. Він наголосив на відмінностях постійних і тимчасових мостів.

Владислав ТЕТЕРА (викладач дисципліни «Будівництво автомобільних доріг та аеродромів») розповів про види тимчасових мостів-переправ та технології їх будівництва. Він показав відео перевезення елементів споруд, їх зведення та випробування. У його доповіді гуртківців вразив той факт, що переправу через річку було побудовано за 2,5 (!) години. Це дуже швидко та є однією з переваг для наших військових.

Також Тетяна ТАРАСЕНКО розповіла, що важливим є нагляд за тимчасовими спорудами: вчасна заміна зруйнованих деталей, рівень води у понтонах, стан обладнання для висадки й посадки автомобілів на паромні переправи тощо.

Цей матеріал показав важливість професії на прикладі актуальних споруд під час війни, що є одним із аспектів призначення дорожників. Оскільки матеріал був наочним, здобувачі освіти розширили свій світогляд у розумінні питання тимчасових мостів-переправ.

Бажаємо майбутнім фахівцям з будівництва автомобільних доріг нових відкриттів, натхненної роботи і мирного неба!

Запрошуємо охочих долучатися до нашої діяльності та майбутніх зустрічей.