Викладач коледжу Сергій СИКАЛ поділився досвідом розробки методичних вказівок з геодезичної практики на Всеукраїнському методичному об’єднанні викладачів транспортних технологій

12 листопада 2024 р. викладачі відділення «Транспортного будівництва» спеціальності 192 Будівництво та цивільна інженерія (освітньо-професійні програми «Будівництво, обслуговування і ремонт залізничних колій», «Будівництво, експлуатація та ремонт автомобільних доріг і аеродромів») долучилися в онлайн-режимі до ХІ засідання Всеукраїнського методичного об’єднання викладачів транспортних технологій.

На початку зустрічі учасників заходу привітала директор Вінницького технічного фахового коледжу Світлана ВАСИЛЮК. Голова Всеукраїнського методичного об’єднання Олена ГРИНЧУК ознайомила присутніх з планом роботи методичного об’єднання та порядком денним.

Зокрема, розглянуто такі питання:
– Інформаційне забезпечення освітньо-професійних програм у світлі вимог акредитації;
– Впровадження нового Переліку галузей і спеціальностей в освіті, орієнтування на якість освіти.
– Виклики впровадження єдиного державного кваліфікаційного іспиту (ЄДКІ) для здобувачів фахової передвищої освіти.

Також обговорили питання актуальності літератури зі спеціальних дисциплін, що наразі є дуже складним, оскільки однією з вимог акредитації є те, що основна література має бути не старшою за 5 років; питання об’єднання викладачів суміжних спеціалізацій, які можуть спільно розробити методичні вказівки чи посібники.

ЧУЙКО Сергій, голова циклової комісії «Транспортні технології» (на автомобільному транспорті) ВСП «Житомирський автомобільно-дорожній фаховий коледж Національного транспортного університету»), доктор філософії з автомобільного транспорту, член-кореспондент Транспортної академії України, віцеакадемік Академії технічних наук України, представив методичні вказівки до курсового проєктування з дисципліни «Організація дорожнього руху», що є актуальним для освітньо-професійної програми «Будівництво, експлуатація і ремонт автомобільних доріг та аеродромів», оскільки вона передбачає вивчення дисципліни «Організація дорожнього руху», яка містить практичну частину у вигляді практичних занять. У зв’язку з цим було порушено питання про обмін методичними матеріалами між учасниками засідання.

Також на зустрічі виступив викладач Класичного фахового коледжу Сергій СИКАЛ, який презентував учасникам зустрічі «Методичні вказівки та завдання до виконання навчальної практики (геодезичної) для студентів спеціальності 192 Будівництво та цивільна інженерія денної та заочної форм навчання» (укладачі – викладачі коледжу: Сергій СИКАЛ, Антон ГРЕБЕНИК, Олександр ЗАБІЯКА, Тетяна ТАРАСЕНКО). Сергій Анатолійович наголосив, що геодезія – важлива складова у підготовці інженерів, оскільки точні вимірювання горизонтальних і вертикальних кутів, відстаней та перевищень між точками на місцевості є основою для побудови топографічних планів та повздовжніх і поперечних профілів залізниці та автодоріг. Цей посібник містить також і додатки, зокрема вихідні дані, зразки журналів та відомостей обчислення, які використовуються під час польових робіт і в процесі обробки результатів вимірювань, що значно полегшує роботу здобувачів освіти й допомагає структурувати отримані дані. Він додав, що така навчально-методична література допомагає розвивати професійні компетенції, готує майбутніх інженерів до реальних умов роботи та створює основу для подальшого професійного розвитку.

Дякуємо колегам за обмін досвідом та співпрацю!