06 листопада 2024 р. на базі Класичного фахового коледжу СумДУ (Бібліотечно-інформаційний центр) в онлайн-режимі відбулася щорічна науково-методична конференція «Транспортна та будівельна галузі: тенденції розвитку та стратегічні ініціативи». Це можливість поділитися практичним досвідом, обговорити нові технології та разом знайти відповіді на виклики сучасності.
На початку зустрічі всіх учасників привітали представники адміністрації. Директор коледжу Тетяна ГРЕБЕНИК побажала плідної роботи й професійного натхнення та зазначила: «Транспортне будівництво – це галузь, яка вимагає не лише глибоких технічних знань, але й стратегічного мислення, інноваційних підходів та відповідальності за кожне прийняте рішення. Особливо приємно бачити серед учасників нашої конференції здобувачів освіти. Ваше прагнення до інновацій та наукового пошуку – це запорука успішного розвитку транспортної інфраструктури України. Нехай кожна сьогоднішня доповідь стане цеглинкою у фундаменті нових досягнень транспортної та будівельної галузей України».
Змістовна програма конференції охопила широкий спектр актуальних питань, розподілених за такими секціями: історія становлення транспортної та будівельної галузей; транспортна та будівельна галузі: сучасний стан, перспективи розвитку; економіко-правове забезпечення та управління підприємствами транспортної та будівельної галузей: актуальні проблеми та ефективні практики; підготовка майбутніх фахівців залізничного транспорту та будівництва.
Цього разу географія наукового форуму значно розширилась, що свідчить про значимість цього заходу для професійної спільноти. Окрім викладачів та здобувачів освіти коледжу, освітян з інших закладів м. Конотопа та району, представників місцевих підприємств, до обговорення проблем транспортної та будівельної галузей долучилися: Відокремлений структурний підрозділ «Краматорський фаховий коледж промисловості, інформаційних технологій та бізнесу Донбаської державної машинобудівної академії», Лисичанський гірничо-індустріальний фаховий коледж, Слов’янський фаховий коледж транспортної інфраструктури та ін. На жаль, не в усіх містах, звідки надіслано тези, зараз спокійно… Дух наукового пошуку вражає…
Під час пленарного засідання прослухано кілька доповідей, зокрема обговорено такі ключові питання: кадрова криза на залізниці, досвід застосування безбаластного полотна, «Укрзалізниця» як надійна опора для держави та українців, вплив роботизації та автоматизації на ринок праці, застосування інтерактивних технологій, особливості впровадження неформальної освіти тощо.
Подані тези та виступи потребують подальших наукових розвідок та є перспективно значущими для післявоєнної відбудови України.
У подальшому на офіційному сайті Класичного фахового коледжу буде підготовлено та розміщено збірник з тезами конференції, а кожен учасник отримає відповідний сертифікат за участь.
Науково-методична конференція «Транспортна та будівельна галузі: тенденції розвитку та стратегічні ініціативи» є важливим кроком у розвитку професійної освіти та зміцненні зв’язків між освітніми закладами та стейкхолдерами, що в майбутньому сприятиме підвищенню якості підготовки фахівців та розвитку галузі в цілому.
Дякуємо всім учасникам за активну участь, креативні ідеї, змістовні доповіді та натхненну роботу! Працюємо з вірою в Перемогу!