Цінність життя (попередження суїциду)

  • Поради для тих, хто потерпає від суїцидальних думок.
  • Корисні відео.
  • Корисні контакти.
  • Про цінність життя.

ПОРАДИ ДЛЯ ТИХ, ХТО ПОТЕРПАЄ ВІД СУЇЦИДАЛЬНИХ ДУМОК

  • У разі сильних емоційних переживань давай волю сльозам як наодинці, так і в присутності інших людей. У цьому немає нічого страшного. З одного боку – спрацює механізм внутрішньої душевної розради, а з іншого – цим можна подати сигнал про твоє важке становище, викликати співчуття і бажання зарадити твоєму горю.
  • Якщо ти втратив спокій через почуття глибокої провини, спробуй  якнайшвидше виправити становище. Ти вчиниш правильно, якщо розкажеш про все батькам або іншим людям, небайдужим до твоєї долі. Цілком можливо, що спочатку вони будуть прикро вражені, засмутяться, будуть тебе лаяти. Але потім, швидше за все почнуть думати тільки про те, як тобі допомогти, врятувати тебе від подальшої біди.
  • У будь-якому разі, якщо ти занепокоєний і збентежений, краще не страждати на самоті. Поділись своїми переживаннями з людиною, якій довіряєш. Щира розмова може знизити емоційне напруження і допомогти подивитись на проблему з іншої точки зору. Зазвичай можна більш-менш заспокоїтись, коли хтось виявляє співчуття до нашого горя й болю. Буде корисно заздалегідь домовитися про екстрений зв’язок людьми, яким довіряєш, на випадок повернення думок про самогубство.
  • Поширеною помилкою є очікування, що інші самостійно здогадаються про твої страждання, почнуть тебе розпитувати і пропонувати допомогу. Але жодна людина не може бачити, що на серці в іншої, зокрема і в тебе, тому сам шукай потрібний контакт, відкрий своє серце тому, кому ти довіряєш і кому до снаги тобі допомогти. Тримати все у собі – те ж саме, що самому нести важкий тягар.
  • Причиною виникнення або посилення пригніченого стану є занижена самооцінка. Якщо ти постійно чуєш принизливі вислови про себе й образи, можна почати вважати себе нікчемною людиною, яка не варта поваги інших. Але поміркуй, хіба хтось має право тебе оцінювати? Хоч би що думали про тебе інші, ти є унікальною особистістю, і якщо комусь щось у тобі не подобається, то це їхні проблеми, а не твої. Шукай спілкування з тими, хто ставиться до тебе по-доброму і з розумінням.
  •  Почуття відчаю самостійно не пройде. Якщо відчуваєш напад глибокого смутку і нудьги, спробуй переключитись на щось інше, зайнятися якоюсь справою. Не можна сидіти, склавши руки. Якщо ти займаєшся тим, що у тебе добре виходить, то до тебе знову повертається почуття самоповаги.
  • Корисно також займатися тим, що тішить тебе. Походи по магазинах і зроби самому собі або комусь із близьких та друзів приємний подарунок, приготуй свою улюблену страву, перечитай улюблену книжку, розгадай кросворд, помалюй, пограй, щось відремонтуй удома, покатайся на велосипеді тощо.
  • Найкращими ліками від пригніченості є допомога іншим – тим, хто переживає важкий період у своєму житті. Співчуття чужій біді й намагання допомогти здатне перекрити власний душевний біль, спонукає абстрагуватись від власних проблем і налаштуватись на конструктивні рішення.
  • Чимало фахівців сходяться на тому, що у критичному стані допомагає релігія. Навіть якщо серед твого близького оточення ти не знайдеш людину, гідну довіри, ти завжди можеш звернутись у щирій молитовній розмові до  Бога, який  повсякчас напоготові вислухати тебе.
  • У жодному разі не вдавайся до спроби приховати або подолати свою депресію за допомогою наркотиків та алкоголю. Це пастка, в яку потрапляють ті, хто шукає легких шляхів розв’язання проблем. Адже після тимчасової розради і відновлення життєвого тонусу насувається хвиля пригніченості і роздратованості.
  • Якщо твій душевний стан дуже розбалансований і ти відчуваєш, що не в змозі адекватно оцінювати ситуацію, спробуй звернутися до фахівця: психолога,соціального педагога, психотерапевта, психіатра.

КОРИСНІ ВІДЕО

Цінуй своє життя, воно прекрасне!

Які у мене цінності (Нік Вуйчич)

КОРИСНІ КОНТАКТИ

Якщо є пряма загроза життю та здоров’ю – можна звернутися за номером 103.

За номером 7333 цілодобово працює “гаряча лінія” з попередження суїцидів та психологічної підтримки Lifeline Ukraine.

За номером 0 800 501 701 працює Всеукраїнський телефон довіри.

ПРО ЦІННІСТЬ ЖИТТЯ

Життя – це найцінніший дар, який ми маємо. Кожен з нас є унікальним і неповторним, з власними мріями, талантами та досвідом. Цінність життя полягає в його різноманітності, можливостях для розвитку та вкладу, який кожен з нас може зробити у світ.

Чому життя таке цінне?

Унікальність: Кожна людина – це всесвіт, сповнений таємниць і загадок. Ми всі різні, і саме ця різноманітність робить світ таким цікавим.

Можливості: Життя – це постійний рух вперед, це нові знання, досвід, зустрічі. Кожен день – це новий шанс почати все спочатку, змінити своє життя на краще.

Зв’язки: Любов, дружба, сім’я – це те, що робить наше життя повноцінним. Відносини з іншими людьми дають нам підтримку, радість і відчуття приналежності.

Розвиток: Життя – це постійний процес навчання і зростання. Ми ніколи не перестаємо вчитися і розвиватися, відкриваючи для себе нові горизонти.

Вплив на світ: Кожен з нас може зробити цей світ кращим. Добрі справи, допомога іншим, творчість – все це дозволяє нам залишити свій слід на землі.

Цінність життя – це поняття, яке кожен з нас розуміє по-своєму. Це може бути сім’я, друзі, кар’єра, творчість, духовний розвиток. Головне – знайти те, що надає сенс вашому життю і жити повноцінно кожен день. Пам’ятайте, життя – це дар, який варто цінувати.