Ми пам’ятаємо… Тематичне заняття з історії України

Пам’ять про війну є духовно-історичним надбанням нашого народу, яке, з одного боку, витворює підвалини його самодостатності й самобутності, органічно інтегрує його в загальноцивілізаційний потік, підносить до рівня інших народів, які активно творили історію, з іншого, змушує осмислювати трагічні, неоднозначні сторінки воєнної доби.
Тетяна ЗАБОЛОТНА, Олександр ЛИСЕНКО

У Класичному фаховому коледжі до Дня пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років було проведено ряд важливих виховних та навчальних заходів. Вони були спрямовані на збереження історичної правди, вшанування пам’яті полеглих та формування патріотичної свідомості молоді.

Так, викладач коледжу Олександр ЄВТУШЕНКО провів глибоке та змістовне заняття з історії України для здобувачів освіти 221 групи спеціальності 192 Будівництво та цивільна інженерія (освітньо-професійна програма «Будівництво та експлуатація будівель і споруд») під назвою «Ми пам’ятаємо…».

Історики зазначають, що тема пам’яті про Другу світову війну в Україні залишається надзвичайно актуальною, оскільки вона є важливим елементом формування національної ідентичності та впливає на сучасні суспільно-політичні процеси.

Під час заняття здобувачі освіти:

  • пригадали трагічні події Другої світової війни;
  • обговорили місце і роль України на воєнно-політичній арені Другої світової війни в Європі;
  • проаналізували ключові битви та наслідки Другої світової війни;
  • назвали головні історичні міфи, нав’язані радянською, а згодом і російською пропагандою;
  • обговорили місце музейних установ у сучасному меморіальному просторі;
  • усвідомили роль України у боротьбі з нацизмом.

«Пам’ять – це не лише шанування минулого. Це – усвідомлення відповідальності перед сьогоденням і майбутнім», – наголосив викладач.

Такі заходи є надзвичайно важливими для формування національної свідомості молоді, розуміння важливості боротьби за свободу й незалежність та виховання патріотизму.

У межах європейської традиції ми не прославляємо війну – ми вшановуємо памʼять про кожного, хто загинув, захищаючи людяність, свободу та життя.

Ми вдячні тим, хто захищав світ тоді.
Ми вдячні тим, хто боронить його сьогодні.

Пам’ятаємо! Перемагаємо!