21 березня світова спільнота відзначала Всесвітній день людей із синдромом Дауна. Цю дату у 2011 р. офіційно проголосила Генеральна Асамблея ООН (World Down Syndrome Day). Символізм дати не випадковий: березень – третій місяць року, число 21 символізує 21 хромосому, що безпосередньо пов’язано з особливістю синдрому – трисомією, наявністю додаткової хромосоми.
Учасники клубу «Соціальне волонтерство» Класичного фахового коледжу СумДУ, який діє за підтримки БФ «Відень» та Благодійної організації Welthaus Graz, присвятили зустріч важливим соціальним питанням. Вони обговорювали особливості та унікальність людей із синдромом Дауна. Люди з цим синдромом можуть мати певні інтелектуальні особливості та проблеми зі здоров’ям, зокрема вроджені вади серця. Водночас їм притаманні особлива доброта, щирість і безпосередність, що робить їх унікальними членами суспільства.
Також учасники клубу долучилися до міжнародної акції «Різнокольорові шкарпетки», яка символізує підтримку, визнання унікальності та подолання стереотипів.
Важливою темою зустрічі стала розмова про емпатію як фундаментальну якість волонтерів. Емпатія – це здатність відчувати та розуміти емоції інших людей, вміння ставити себе на місце співрозмовника. У волонтерській діяльності вона допомагає формувати довірливі стосунки, краще розуміти потреби підопічних і робити допомогу більш людяною.
Проведені заходи мали на меті формування толерантності в молоді, визнання різноманітності та об’єднання зусиль громадськості для соціальної адаптації людей з особливими потребами. Головне послання цього дня – кожна людина унікальна, і наша відмінність є джерелом сили та краси.
Наша різноманітність – наша сила!