У межах тижня відділення «Будівництво будівель і споруд та землевпорядкування» 05 березня 2025 р., напередодні Дня землевпорядника, який цього року припадає на 08 березня, для здобувачів освіти Класичного фахового коледжу освітньо-професійного ступеня фаховий молодший бакалавр спеціальностей 193 Геодезія та землеустрій (освітньо-професійна програма «Землевпорядкування») та 192 Будівництво та цивільна інженерія (освітньо-професійні програми «Будівництво та експлуатація будівель і споруд», «Будівництво, експлуатація та ремонт автомобільних доріг і аеродромів», «Будівництво, обслуговування і ремонт залізничних колій») проведено гостьову лекцію в онлайн-режимі на тему: «Геоінформаційні системи: ключ до ефективного землевпорядкування».
Доповідачем на зустрічі була Антоніна МОСКАЛЕНКО, завідувач кафедри геоінформатики і аерокосмічних досліджень Землі Національного університету біоресурсів і природокористування України.
Метою гостьової лекції було ознайомлення здобувачів освіти із сучасними геоінформаційними системами та їх практичне застосування як основного інструмента в землевпорядкуванні та будівництві.
Під час онлайн-зустрічі здобувачі освіти дізналися про застосування геоінформаційного моделювання та створення моделей під час повоєнного відновлення території України. Лектор на прикладах Бучанського району Київської області продемонструвала, що саме завдяки використанню геоінформаційного моделювання значно скорочуються терміни відновлення та знижується його вартість, зменшуються ризики виникнення помилок і позаштатних ситуацій.
Учасники отримали всебічне уявлення про сучасні методи використання геоінформаційних моделей, їх вплив на оптимізацію містобудівної діяльності, запобігання та зменшення деструктивних антропогенних факторів та розвитку небезпечних явищ і процесів.
Протягом гостьової лекції здобувачі освіти також ознайомились із практичними аспектами використання геоінформаційних технологій у землевпорядкуванні та будівництві й розглянули сучасні тенденції їх розвитку.
Здобувачі освіти активно ставили питання та отримували змістовні відповіді лектора, який має значний досвід практичної роботи в цій сфері. Пані Антоніна наголосила, що теоретичні знання, отримані в коледжі, є запорукою успішної практичної діяльності в подальшому.
Гостьова лекція була цікавою та корисною, адже геоінформаційні системи нині є важливими для функціонування, розвитку та відновлення всіх галузей економіки країни.
Дякуємо пані Антоніні за цікаву і змістовну лекцію, цінний обмін досвідом та внесок у розвиток знань здобувачів освіти коледжу. Чекаємо на подальші зустрічі.