Представники Класичного фахового коледжу долучаються до формування стратегії демографічного майбутнього України

03 березня 2025 р. директор Класичного фахового коледжу СумДУ Тетяна ГРЕБЕНИК та викладач, гарант освітньої програми «Професійна освіта. Будівництво та зварювання» Тетяна ШУЛЬГА взяли участь у конференції «Демографічне майбутнє України: стратегія стійкості та відновлення. Візія громадянського суспільства». Ця важлива подія, організована Міністерством соціальної політики за підтримки Фонду Народонаселення ООН в Україні (UNFPA Ukraine) у співпраці з ГО UA Experts, неурядовою організацією Frontier Institute та Агентством Великої Британії з міжнародного розвитку, об’єднала представників різних рівнів влади, громадського сектору, практиків, провідних експертів країни, лідерів думок і медіа.

Модератором зустрічі виступив Олександр СОЛОНТАЙ – старший радник з децентралізації та стратегічного планування ініціативи CLIR проєкту SURGe.

Значення цього заходу для освітньої спільноти важко переоцінити. В умовах, коли демографічні виклики стають питанням національної безпеки, участь представників закладів освіти у формуванні стратегічного бачення є надзвичайно цінною. Саме освітні установи є ключовими центрами впливу на молодь – найважливіший демографічний ресурс нашої держави.

Конференція розпочалася з вітальних слів високоповажних спікерів: міністра соціальної політики України Оксани ЖОЛНОВИЧ, директора з розвитку Посольства Великої Британії Стефана КОССОФФА та заступника Представника Фонду ООН в галузі народонаселення в Україні (UNFPA) Павла ЗАМОСТЬЯНА.

Особливу увагу учасників привернули невтішні дані, представлені засновником і генеральним директором Інституту фронтиру Євгеном ГЛІБОВИЦЬКИМ, який зазначив, що в Україні значно скорочується кількість громадян віком 25–29 років, які є основним локомотивом економіки та формують внутрішній попит: «У минулому демографічне падіння було пов’язане з окупацією територій, проте тепер воно відбувається у масштабах всієї країни. Демографічне скорочення молодого населення вже стало викликом для української економіки». Експерт наголосив, що без чіткої державної стратегії стимулювання народжуваності, повернення мігрантів та створення умов для молоді наслідки можуть бути катастрофічними.

Важливо додати, що в межах конференції Тетяна ГРЕБЕНИК та Тетяна ШУЛЬГА взяли участь у робочих групах з аналізу заходів та проєктів з підтримки реалізації Стратегії демографічного розвитку України до 2040 року та напрацювання проєктів громадського сектору для подолання демографічної кризи. Особливу цінність мала можливість обміну досвідом з колегами з різних регіонів України та презентація громадських місцевих і всеукраїнських ініціатив, спрямованих на покращення демографічної ситуації.

Демографічна стійкість є надзвичайно важливою для країни під час війни та для її відновлення. Для Класичного фахового коледжу СумДУ участь у такому заході – це унікальна можливість долучитися до створення майбутнього України. Отриманий досвід дозволить впровадити інноваційні підходи до роботи з молоддю, розробити ефективні програми сприяння професійній самореалізації випускників в Україні та сформувати стратегію утримання талановитої молоді в регіоні.

Класичний фаховий коледж СумДУ продовжуватиме активно долучатися до загальнонаціональних стратегічних дискусій, які визначають майбутнє нашої держави.